SOLIDWORKS Lisans Etkinleştirme ve Transferi - METROPOLSOFT

SOLIDWORKS Lisans Etkinleştirme ve Transferi

Solidworks Lisans Pasifleştirme/Aktifleştirme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınıza kayıtlı olan SolidWorks ürün lisanslarınızı; başka bir bilgisayara taşımak istediğiniz zaman, cihazda donanım değişikliği yapacağınızda (SSD, Hard disk değişimi gibi) veya format gibi durumlardan önce ürün lisansınızı devre dışı bırakmanız gerekir.

SOLIDWORKS lisans etkinleştirme ve transferi bir başka deyişle lisans uzaklaştırma işlemi; SolidWorks programının içerisinden kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu blog yazımızda bilgisayarınızdan SolidWorks lisans kaldırma işleminin nasıl yapıldığını sizler için adım adım anlattık.

Bilgisayarınızdan kaldıracağınız SolidWorks lisans numaranızı daha sonra kurmak istediğiniz zaman kullanabilmek için bu numaraya sahip olmanız gerekir. Bilgisayarınıza kayıtlı olan lisans numaralarınızı nasıl görebileceğinizle ilgili bu videomuza göz atabilirsiniz.

📝 HEMEN TEKLİF AL

İlk olarak SolidWorks’ ü açtığınız zaman sağ üst köşede bulunan “Soru işareti” simgesine tıklayın. Açılan pencerede Lisanslar/Lisansları Devre Dışı Bırak seçeneğini seçin.

SOLIDWORKS Lisans Etkinleştirme 1

Karşınıza gelen pencerede bilgisayarınızda kurulu olan Solidworks ürünlerinin lisanslarının bir listesini görürsünüz. Devre dışı bırakmak istediğiniz ürünleri tek tek seçebilir veya “Tümünü seç” diyerek tamamını da seçebilirsiniz. Lisansı pasifleştirmek istediğiniz ürünleri seçtikten sonra sonraki diyerek devam edebilirsiniz.

SOLIDWORKS Lisans Etkinleştirme 2

SolidWorks’e bağlanarak lisanslarınız birkaç saniye içerisinde devre dışı bırakılmış olur. “Son” diyerek Lisans devre dışı bırakma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

SOLIDWORKS Lisans Etkinleştirme 3

SolidWorks lisans anahtarlarınızı aktifleştirmek istediğiniz zaman uygulamaya çift tıklayarak açın. Karşınıza ürün aktifleştirme seçeneği veya 30 günlük deneme sürümü seçeneğinden birisini tercih edeceğiniz ekran gelir. Ürün aktifleştirme seçeneğini seçerek devam edin.

SolidWorks Lisans Etkinleştirme 4

Bilgisayarınıza kurulu olan SolidWorks ürünlerinin listesinden aktifleştirmek istediğiniz ürünleri seçebilirsiniz. E-posta kısmına ürün aktifleştirme için gerekli olan bir e-posta adresi yazmanız gerekmektedir.

SolidWorks Transferi 5

Birkaç saniye içerisinde seçmiş olduğunuz SolidWorks ürünleriniz SolidWorks’ e bağlanarak bilgisayarınızda aktif hale getirilmiş olur.

SolidWorks Lisans Uzaklaştırma 6

Etkinleştirme işleminizin başarılı olduğunu gösteren ekranla karşılaştığınızda aynı pencerede ürünlerinizin bakım bitiş tarihlerini de görebileceğinizi unutmayın.

SolidWorks Lisans Kaldırma 7

SolidWorks ürünleriniz eğer tek kullanıcılı masaüstü lisans ise aynı anda tek bir bilgisayarda aktif olarak kullanılabilir. Eğer lisans numaranız başka bir cihazda aktif ise ikinci bir bilgisayarda aktifleştirmek istediğiniz zaman “Ürün etkinleştirme başarısız” hatasını alırsınız. Bu durumda aktif olan cihazdan lisans anahtarını kaldırarak yeni cihazda aktifleştirme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

SOLIDWORKS Lisans Etkinleştirme 8