3DEXPERIENCE 3DDrive Nedir?
3 Mart 2023

3DEXPERIENCE 3DDrive Nedir?

3DDrive, 3DEXPERIENCE platformu içerisine entegre edilmiş bir bulut depolama alanıdır. Aşina olduğumuz Google Drive, OneDrive benzeri şekilde çalışabilmektedir. Platform içerisinde bulunan tüm kullanıcılarınız en başta standart olarak 5 GB’lık bir depolama alanına sahip olurlar. Platformun admin kullanıcısı “Platform Manager > 3DDrive Control Center” kısmından depolama alanı ayarlarını kolayca yönetebilir. Kullanıcıların Drive kullanımlarını görüntüleyebilir ve alan artırma veya azaltma yapabilir.

3DEXPERIENCE 3DDrive Nasıl Kullanılır?

 

3ddrive-control-center

  • Kendi Drive’ınız içerisinde sizinle paylaşılan klasörleri ayrı bir şekilde listeleyebilirsiniz. Kendi klasörlerinizi sınıflandırdığınız şekilde görüntüleyebilirsiniz. Google Drive, Dropbox, OneDrive gibi farklı platformlarla hesabınız arasında bağlantı kurabilirsiniz.

3ddrive

  • Klasörlediğiniz dosyalarda seçimini yaptığınız dosya üzerinde taşıma, silme, isim değişikliği, favorilere ekleme gibi çeşitli işlemleri basit bir şekilde uygulayabilirsiniz. Çalışmalarınızı Windows arayüzünde olduğu gibi yeni klasörler oluşturma mantığı ile gruplayabilir ve güvenle saklayabilirsiniz.

3ddrive-files

  • 3DEXPERIENCE 3DDrive uygulamasını bilgisayarınıza yükleyerek, Windows içerisine kaydetmiş olduğunuz dosyaları daha kolay bir şekilde buluta yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 3DDrive uygulaması içerisinde yer alan yükleme aracını indirip çalıştırarak, kısa bir kurulumun ardından bilgisayarınızın yerelinden doğrudan Drive bağlantısı oluşturabilirsiniz. Yükleme sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatmanız ve görev çubuğunun sağ alt kısmında bulunan simgelerdeki “Gizli simgeleri göster” aracılığı ile Drive bağlantı aracınızı görüntüleyebilirsiniz. Bu uygulama kısa yolundan hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

install-3ddrive-for-windows

3ddrive-installing

3ddrive-downloaded

  • Doğrudan tarayıcınız üzerinde 3DEXPERIENCE platformunuzda 3DDrive ekranı açıkken sürükle bırak yöntemi ile veya yeni bir klasör ekleme yolu ile veya bilgisayarda bulunan klasörlerinizi seçerek yükleme yapabilirsiniz.

3ddrive-create-folder

Sizler de bulutta güvenli bir şekilde veri depolamanın avantajlarından faydalanmak isterseniz tek yapmanız gereken 3DEXPERIENCE üzerinden 3DDrive’a dosyalarınızı yüklemeye başlamak. Böylece herhangi bir sabit donanıma bağlı kalmadan tüm verilerinize dilediğiniz cihazdan e-posta ve şifre ile giriş yaparak erişim sağlayabilirsiniz.

Teklif Al

Teklif Formu

Uzman satış, eğitim ve teknik destek personelimizle, çözüm ortaklarımıza kaliteli ürünleri, kaliteli hizmetle sunuyoruz.

    Teklif ve Randevu Formu Aydınlatma Metnini okudum ve anladım.
    Kimlik ve İletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında, reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.