fbpx

SolidWorks Nasıl İndirilir?

Solidworks her geçen gün kendisini yenileyen ve geliştiren bir program olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Oluşturulan yeni özellikler; belli zaman aralıklarında service pack; yeni bir sürüm olarak Solidworks’ün kendisi sitesinde yayınlanır. SOLIDWORKS’ ün kendi sitesinden dosyalarınızı indirme işleminizle gerçekleştirebilirseniz. Bu yazımızda Solidworks’ü nasıl indireceğinizi sizler için detaylı olarak açıkladık.

Detaylı bilgi almak için hemen bir form doldurun yada bize 0216 466 67 70 numaralı telefondan ulaşın.

İzlenecek Adımlar

İlk adımda Solidworks’ün sayfasına gitmelisiniz.  (https://www.solidworks.com/sw/support/downloads.htm)

Öncelikle dosyalarını indirmek istediğiniz ürün için “yıl” ve “sürüm” seçmeniz gerekir. Bu seçimin ardından ürüne tıklamalısınız. Ürün seçimizin ardından site sizi otomatik olarak üyeliğinize giriş yapma ekranına yönlendirecektir.

Mail adresi ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer bir Solidworks hesabınız yoksa “Create a SOLIDWORKS ID” bölümünden yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza Solidworks’ün kullanıcı sözleşmesi ekranı gelecektir.

Sözleşmeye onay verdikten sonra indirme ekranı karşınıza gelecektir. “Dowload” butonuna tıklayarak indirmeyi başlatabilirsiniz.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra indirilen “Setup” dosyasını çalıştırıyoruz. Açılan pencerede “Unzip” seçeneğini seçerek zip dosyasını dışa aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz

Bu işlemin ardından otomatik kurulum ekranı başlatılır. Otomatik olarak başlamazsa masaüstünüze gelen Solidworks setup dosyasını çalıştırarak aynı ekrana erişim sağlayabilirsiniz.

Bilgisayarınızda Solidworks’ün kurulum dosyalarını bulundurmanız daha sağlıklı bir seçenektir. Öncelikli olarak “Tüm dosyaları indirin ve paylaşın…” seçeneğini seçerek devam edebilirsiniz.

Karşınıza yeni gelen pencerede ürünlerinize ait olan lisans numaralarınızı girerek “İleri” diyerek dosyalarınızı indirme işlemlerinize devam edebilirsiniz.  Bu işlemleri yaparken internet bağlantınız olmasına dikkat etmelisiniz.

Sonraki adımda; özet ekranında Solidworks’ün kullanıcı koşullarını kabul ederek “Hemen indir” seçeneğini seçebilirsiniz. Tahmini indirme boyutu kadar diskinizde yeterli alan olmasına dikkat etmelisiniz. Dilerseniz İndirme seçenekleri kısmından dosyalarınızı indirmek istediğiniz konumu değiştirebilirsiniz.