SOLIDWORKS Nasıl İndirilir?
30 Aralık 2022

SOLIDWORKS Nasıl İndirilir?

SOLIDWORKS daima kendisini yenileyen ve geliştiren bir program olmasıyla ön plana çıkmaktadır. SOLIDWORKS programının yeni versiyon kurulum dosyaları, performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri için yeni servis paketleri (Service Pack), SOLIDWORKS’ün web sitesinde yayınlanır. Bu dosyaların indirme işlemini oradan gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere SOLIDWORKS nasıl indirilir konusunu detaylı olarak açıklıyoruz. Gelin izlenecek adımları tek tek beraber inceleyelim.

SOLIDWORKS Kurulum Dosyası İndirilirken İzlenecek Adımlar

 • İlk adımda SOLIDWORKS’ün ana sayfasına gitmelisiniz. https://www.solidworks.com/sw/support/downloads.htm
 • Öncelikle dosyalarını indirmek istediğiniz ürün için “yıl” ve “sürüm” seçmeniz gerekir. Bu seçimin ardından ürüne tıklamalısınız. Ürün seçiminizin ardından site sizi otomatik olarak üyelikle birlikte giriş yapmanız gereken ekrana yönlendirecektir.

solidworks-nasil-indirilir-1

 • Mail adresi ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer bir SOLIDWORKS hesabınız yoksa “Create a SOLIDWORKS ID” bölümünden yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

solidworks-nasil-indirilir-2

 • Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza SOLIDWORKS kullanıcı sözleşmesi ekranı gelecektir.

solidworks-nasil-indirilir-3

 • Sözleşmeye onay verdikten sonra indirme ekranı karşınıza gelecektir. “Download” butonuna tıklayarak indirmeyi başlatabilirsiniz.

solidworks-nasil-indirilir-4

 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra indirilen “Setup” dosyasını çalıştırıyoruz. Açılan pencerede “Unzip” seçeneğini seçerek zip dosyasının dışa aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

solidworks-nasil-indirilir-5

 • Bu işlemin ardından otomatik kurulum ekranı başlar. Kurulum otomatik olarak başlamazsa, masaüstünüze gelen SOLIDWORKS Setup dosyasını çalıştırarak aynı ekrana erişim sağlayabilirsiniz.
 • Bilgisayarınızda SOLIDWORKS’ün kurulum dosyalarını bulundurmanız daha sağlıklı bir seçenektir. Öncelikli olarak “Tüm dosyaları indirin ve paylaşın…” seçeneğini seçerek devam edebilirsiniz.

solidworks-nasil-indirilir-6

 • Karşınıza yeni gelen pencerede ürünlerinize ait olan lisans numaralarınızı girip “İleri” diyerek dosyalarınızı indirme işlemlerinize devam edebilirsiniz.  Bu işlemleri yaparken internet bağlantınızın olmasına dikkat etmelisiniz.

solidworks-nasil-indirilir-7

 • Sonraki adımda, özet ekranında SOLIDWORKS’ün kullanıcı koşullarını kabul ederek “Hemen İndir” seçeneğini seçebilirsiniz. Tahmini indirme boyutu kadar diskinizde yeterli alan olmasına dikkat etmelisiniz. Dilerseniz ”İndirme Seçenekleri” kısmından dosyalarınızı indirmek istediğiniz konumu değiştirebilirsiniz.

solidworks-nasil-indirilir-8

 • Belirttiğiniz konuma kurulum dosyaları inecektir. İndirme tamamlandıktan sonra bu dosyaları başka bir bilgisayara taşıyabilir veya kendi bilgisayarınızda kurulumu başlatabilirsiniz.

 

SOLIDWORKS 2024 Nasıl Kurulacağına buradaki blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 

SOLIDWORKS sahibi olmak, SOLIDWORKS lisans fiyatı hakkında detaylı bilgi almak ve avantajlı ödeme koşullarından yararlanmak için hemen tıklayın.

 

Teklif Al

Teklif Formu

Uzman satış, eğitim ve teknik destek personelimizle, çözüm ortaklarımıza kaliteli ürünleri, kaliteli hizmetle sunuyoruz.

  Teklif ve Randevu Formu Aydınlatma Metnini okudum ve anladım.
  Kimlik ve İletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında, reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.