SOLIDWORKS ve 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Farklılıklar Nelerdir?
9 Ağustos 2023

SOLIDWORKS ve 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Farklılıklar Nelerdir?

 

SOLIDWORKS Nedir?

Bir bilgisayara kurulan SOLIDWORKS’e genellikle masaüstü SOLIDWORKS denir. SOLIDWORKS, bir seri numarası ile lisanslayarak yerele kurulan ürün veri yönetimi, işbirliği ve tasarım iş akışları ile entegre araçlar sunan bir CAD aracıdır.

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Nedir?

SOLIDWORKS ve 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS arasındaki farkları 4 kategoriye ayırabiliriz.

  • Arayüz ve Yetenekler

3DEXPERİENCE SOLIDWORKS’ün kullanıcı arayüzü, SOLIDWORKS ile neredeyse aynıdır. CommandManager’da yeni bir sekme ve görev bölmesinde yeni bir sekme, ekipler arasında işbirliğine, veri yönetimine ve yaşam döngüsü yönetimine imkan tanır.

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS’deki simülasyon ve analiz araçları yapısal analiz, akışkanlar dinamiği ve kinematik dahil olmak üzere daha kapsamlıdır.

  • Lisanslama

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS yerel olarak kurulur. Lisanslama işleminin bulut üzerinden yapılması nedeniyle internet erişiminizin olması gereklidir. (Çevrimdışı moda 30 gün boyunca çalışılabilir.)

Adlandırılmış kullanıcı lisanslama yöntemi ile her kullanıcının oturum açma adı ve parolası, kullandıkları internete bağlı cihaz ne olursa olsun hatta mobil cihazlarda bile erişim sağlar. 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS için kalıcı lisans yoktur. Bunun yerine yıllık olarak kiralanır. Dolayısıyla kiralamayı sonlandırmayı seçerseniz, o anda yazılıma erişiminizi kaybedersiniz.

  • Güncellemeler

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS bir hizmet olarak yazılım modeli (SaaS) olduğu için otomatik olarak güncellenir. Bu, yalnızca en son sürüme sahip olmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ortak çalışanlar arasında sürüm uyuşmazlığı gibi sorunların da önüne geçer. Bu, yıllık yükseltmenizi planlamanıza ve en son özellikleri ne zaman uygulayabileceğiniz konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamını taşır.

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Tarayıcı Tabanlı Araçlar

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Standard, Professional ve Premium olarak üç farklı paket olarak satışa sunulur. Bunlar, ek tarayıcı tabanlı araçlar 3D Creator, 3D Sculptor, Collaborative Industry Innovator ve 3D Swymer’ı içerir.

Offer Paketler

  • 3D Creator

3D Creator, tasarımcıların ve mühendislerin katı modelleme ve tekniklerini kullanarak hassas 3 boyutlu parçalar ve montajlar oluşturmasına olanak tanıyan, tarayıcı tabanlı bir parametrik tasarım aracıdır. Karmaşık parçalar oluşturmak ve tasarımları üretilebilirlik için optimize etmek için çok çeşitli özellikleri sunar. Hem basit hem de karmaşık parçalar ve montajlar oluşturmak için kullanılabilirler. Çeşitli simülasyon yetenekleri de sunar. Ayrıca, 3D Creator kullanarak bir SOLIDWORKS modelinde yapılan tüm değişiklikler, SOLIDWORKS’de açıldığında modele otomatik olarak yansır.

 

  • 3D Sculptor

3D Sculptor, tasarımcıların alt bölüm modelleme tekniklerini kullanarak karmaşık 3 boyutlu şekiller ve organik geometriler oluşturmasına olanak tanıyan, tarayıcı tabanlı bir modelleme aracıdır. 3 boyutlu modeller oluşturmak, değiştirmek ve iyileştirmek için sezgisel şekillendirmeye olanak tanır. SOLIDWORKS yüzey modelleme araçlarıyla karşılaştırılabilir, ancak çok daha kullanıcı dostu ve yeteneklidir. 3D Creator’da olduğu gibi hepsini birbirine bağlamak için SOLIDWORKS modellerinde yapılan tüm değişiklikler doğrudan modele uygulanır. Bu, SOLIDWORKS kullanıcıları ile tarayıcı tabanlı CAD arasındaki işbirliğini sorunsuz hale getirir.

 

Collaborative Industry Innovator ve 3D Swymer

Using Collaorative Industry Innovator and 3D Swymer’ı kullanarak,birden çok kullanıcı aynı anda bir proje üzerinde çalışabilir ve tasarım dosyalarını depolamak ve bunlara erişmek için bulut depolamayı kullanabilir. Bu da kolay paylaşım ve işbirliği sağlar. Forumlar ve diğer sosyal işbirliği toplulukları da vardır. 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS, yerleşik ve kullanımı kolay veri yönetimi (sürümler, revizyonlar, ve dosya erişimini yönetme), proje yönetimi (tasarım projelerini, görevleri ve teslim tarihlerini izleme) ve yaşam döngüsü yönetimi özelliklerini içerir.

SOLIDWORKS Connected İle Her İkisinden de En İyi Şekilde Faydalanın

SOLIDWORKS masaüstünü tercih ediyor ancak 3DEXPERIENCE’ın sunduğu olanaklardan (örneğin, tarayıcı tabanlı erişim veya çevrimiçi veri yönetimi araçları) yararlanmak istiyorsanız, 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS’e bağlı kalmadan 3DECPERIENCE’dan yararlanmak içn SOLIDWORKS  Connector’ı edinebilirsiniz. 3DEXPERIENCE alanına yüklenen dosyalar, ortak çalışanlar tarafından tarayıcı tabanlı uygulamalarda görülebilir ve değiştirilebilir.

Umarım bu blog yazımız, SOLIDWORKS ile 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS arasındaki farkı netleştirmeye yardımcı olmuştur . Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin .

Teklif Al

Teklif Formu

Uzman satış, eğitim ve teknik destek personelimizle, çözüm ortaklarımıza kaliteli ürünleri, kaliteli hizmetle sunuyoruz.

    Teklif ve Randevu Formu Aydınlatma Metnini okudum ve anladım.
    Kimlik ve İletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında, reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.