SOLIDWORKS Nedir? Avantajları Nelerdir?
30 Kasım 2022

SOLIDWORKS Nedir? Avantajları Nelerdir?

Endüstriyel Tasarımın Yıldızı | SOLIDWORKS Nedir?

SOLIDWORKS nedir sorusunun cevabını ve hakkında merak edilenleri size bu yazımızda aktarıyoruz. Gelin SOLIDWORKS’ün detaylarını beraber inceleyelim.

SOLIDWORKS gelişmiş tasarımlar oluşturmak için dünya çapında mekanik, elektrik ve elektronik mühendisleri tarafından kullanılan, zengin özelliklere sahip ve akla gelebilecek hemen hemen her şeklin oluşturulmasını mümkün kılan bir yazılımdır. SOLIDWORKS, tüm mühendisleri iletişim halinde tutmayı ve tasarım ihtiyaçlarına veya değişikliklerine cevap verebilmeyi sağlamaktadır.

SOLIDWORKS, baştan sona mekatronik sistemleri geliştirmek için kullanılır. Yazılım öncelikli olarak planlama, görsel fikir oluşturma, modelleme, fizibilite değerlendirmesi, prototip oluşturma ve proje yönetimi için kullanılırken, ikincil olarak mekanik, elektrik ve yazılım elemanlarının tasarımı ve inşası için kullanılır. Ayrıca cihaz yönetimi, analitik, veri otomasyonu ve bulut hizmetleri dahil olmak üzere yönetim ve iş birliği için de kullanılabilir.

SOLIDWORKS Hakkında Merak Edilenler

SOLIDWORKS’ün Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

SOLIDWORKS nedir sorusunun cevabını açıkladıktan sonra gelelim SOLIDWORKS’ün hangi avantajları sağladığına. SOLIDWORKS ürün tasarımı geliştirmede üretkenliğe ve doğruluğa odaklanmaktadır. Dünya çapında birden fazla CAD yazılımı benzer 3B yeteneklere sahip olsa da SOLIDWORKS hemen hemen her mühendislik endüstrisinde benimsenmesi nedeniyle rakiplerinden sıyrılmaktadır. SOLIDWORKS’ün sağladığı bazı avantajlar ise şunlardır:

 • Tüm ürün geliştirme sürecinizi hızlıca oluşturabilir, doğrulayabilir, iletebilir ve yönetebilirsiniz.
 • Anında 3D Modelleme, sezgisel ekran kontrol işlevleri ve özelleştirilebilir kısa yol menüleri ile tıklamaları ve fare hareketini minimuma indirebilirsiniz.
 • Prototiplerinizi 3 boyutlu yazdırmadan önce ürünlerin performans gereksinimlerini karşılamasını veya aşmasını sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz doğrulama araçlarına sahipsinizdir.
 • Piyasadaki diğer önde gelen CAD araçlarına kıyasla daha kısa öğrenme eğrisine sahipsinizdir.
 • Ortak platform altında tasarımları test edebilir ve üretim belgeleri geliştirebilirsiniz.
 • Tekrarlayan tasarım görevlerini otomatikleştirebilir ve üretkenliğinizi artırabilirsiniz.
 • Geniş bir CAD modeli kitaplığıyla daha hızlı tasarımlar yapabilirisiniz.

SOLIDWORKS Paketleri Nelerdir?

Şimdi SOLIDWORKS’ün kullanıcılarına sunduğu paketlere göz atalım.

SOLIDWORKS, SOLIDWORKS Standard, SOLIDWORKS Professional ve SOLIDWORKS Premium olmak üzere üç farklı paket sunmaktadır.

 • SOLIDWORKS Standard: Sac levha, yüzey kaplama, kaynaklı montajlar ve kalıp araçları dâhil olmak üzere teknik resimler ve parça montajlarının temel özelliklerine ihtiyaç duyan kullanıcılar için tasarlanmıştır. Ayrıca kullanıcının diğer sistemlerden CAD dosyalarını tasarımlarına dâhil etmesini sağlamak için 3D ara bağlantı içerir.
 • SOLIDWORKS Professional: SOLIDWORKS Standard’ın içerdiği her şeyi içerir ancak bünyesinde işlerini daha hızlı ve daha verimli bir şekilde tamamlaması gereken kullanıcılar için üretkenliği artırmayı amaçlayan birkaç özellik daha barındırır. Bunlardan bazıları: ileri foto gerçekçi renderlama, CAD kütüphanesi ve tolerans analizidir.
 • SOLIDWORKS Premium: SOLIDWORKS Professional’ın özelliklerine ek olarak, güçlü simülasyon ve tasarım doğrulaması, tersine mühendislik, gelişmiş kablo ve boru döşeme işlevi barındırır. SOLIDWORKS Premium’un gelişmiş özellikleri arasında elektrik kablo demeti ve boru tasarımı, gelişmiş yüzey düzleştirme ve zamana dayalı hareket analizi de mevcuttur.

SOLIDWORKS Hangi Firmaya Aittir?

SOLIDWORKS, MIT mezunu Jon Hirschtick tarafından 1993 yılında geliştirilmiş ve 1997 yılında Dassault Systemes tarafından satın alınmıştır.

SOLIDWORKS Hangi İşletim Sisteminde Çalışır?

SOLIDWORKS Desktop, Microsoft Windows üzerinde çalışır. Bulut ortamında, tarayıcı tabanlı, istediğiniz yerde ve cihazda kullanabileceğiniz 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS ise her işletim sisteminde çalışmaktadır.

solidworks-hangi-isletim-sisteminde-calisir

SOLIDWORKS Nasıl Satın Alınır?

SOLIDWORKS fiyatları işletmenizin yapısına, dinamiklerine ve ihtiyacınıza göre farklılıklar göstermektedir. SOLIDWORKS’ü en avantajlı fiyatlarla satın almanız için yetkili Türkiye distribütörü METROPOLSOFT uzman kadrosu ile her zaman yanınızdadır. Siz, değerli müşterilerimize peşin ödemede ekstra indirimler, taksit fırsatları ve farklı pek çok kolaylık sağlıyoruz.

SOLIDWORKS’ü satın almak için teklif formunu doldurabilir, info@metropolsoft.com mail adresimizden veya 0216 466 67 70 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Teklif formunu doldurmak için tıklayınız.

SOLIDWORKS Satın Alım Sonrası Süreç Nasıl İşler?

SOLIDWORKS‘ü satın aldıktan sonra da sizi yalnız bırakmıyoruz. Öncelikle uzman teknik ekibimiz ücretsiz olarak lisans kurulumuzu sağlar. Kurulum sonrası paketinize bağlı olarak ücretsiz online eğitimler sağlanır. Kurulum sonrası ne zaman bir sorunuz veya bir probleminiz olursa, teknik destek ekibimiz size destek sağlar. Abonelik yöneticilerimiz de süreç boyunca yanınızda olur ve 3 ayda bir memnuniyet aramaları gerçekleştirir. Bakım anlaşmanızın zamanı geldiğinde ise abonelik yöneticilerimiz sizinle iletişime geçer ve abonelik yenileme konusunda size yardımcı olur.

SOLIDWORKS Bakım Anlaşması (Abonelik Hizmeti) Nedir?

Her yıl SOLIDWORKS, yüksek kalitede ürünler tasarlamanıza, üreticiler ve tedarikçiler ile daha verimli iletişim kurulmasına yardımcı olmak için yeni özellikler geliştirir ve böylece kullanıcı deneyimini optimize eder. Tasarımları daha hızlı ve daha doğru oluşturmak, performansınızı ve verimliliğinizi daha da artırmak için SOLIDWORKS yazılımının en son sürümlerini edinmeniz gerekmektedir.

SOLIDWORKS abonelik hizmeti beraberinde çeşitli avantajlar getirmektedir. Bunlar:

 • Otomatik yükseltmeler ve yazılım geliştirmelerinden faydalanabilirsiniz.
 • Satın almadan, kurulum ve yükseltmeye kadar her şey için çevrimiçi adresiniz olan SOLIDWORKS Müşteri Portalı’na erişim sağlayabilirsiniz.
 • METROPOLSOFT’un sunduğu canlı teknik destek hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
 • Abonelik boyunca eğitim hizmetinden yararlanabilirsiniz.

METROPOLSOFT’un sunduğu SOLIDWORKS abonelik hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

Teklif Al

Teklif Formu

Uzman satış, eğitim ve teknik destek personelimizle, çözüm ortaklarımıza kaliteli ürünleri, kaliteli hizmetle sunuyoruz.

  Teklif ve Randevu Formu Aydınlatma Metnini okudum ve anladım.
  Kimlik ve İletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında, reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.