SOLIDWORKS PDM Nedir?
28 Şubat 2023

SOLIDWORKS PDM Nedir?

SOLIDWORKS PDM nedir? SOLIDWORKS PDM (Ürün Veri Yönetimi) tasarımlarınızı kontrol altına alarak ekiplerinizin ürün geliştirme aşamalarını yönetmelerinde iş birliği sağlamasını kolaylaştıran bir veri yönetimi sistemidir.

SOLIDWORKS PDM ürün geliştirme ekiplerinin, dosya formatı ne olursa olsun bütün dosyaları daha kolay bulmalarına ve yeniden kullanılmasına yardımcı olur. Tasarım bilgilerini paylaşmak, iş akışlarını otomatikleştirmek ve ürünün her zaman doğru versiyona sahip olduğundan emin olmak bu işlerin koordinasyonu için harcanacak zamandan tasarruf sağlarken aynı zamanda oluşabilecek karışıklıkların önüne geçerek üretimde oluşabilecek hataların da önüne geçmektedir.

SOLIDWORKS PDM’e Neden İhtiyaç Duyulur?

Tasarım ekibiniz büyüdükçe ve tasarım sayılarınız arttıkça aradaki iletişim akış hızı da karmaşık bir hal almaya başlar. Ya da AR-GE aşamasında olan tasarımınızın birçok farklı denemelerinin farklı kaydedilmesi, zamanla o tasarımda hangi revizyonu neden yaptığınızı bulmanızı zorlaştıracaktır. Mesela bir ürünün herhangi bir sebepten revizyona uğradığını varsayalım. Aradan yıllar geçtikten sonra bu ürüne neden revizyon yapıldığı unutulursa, tasarım sırasında aynı hataların yapılma olasılığı oldukça yüksektir. Aynı revizyonun yeniden yapılmasının hem zaman hem de üretimde oluşacak kayıplara neden olması kaçınılmazdır.

solidworks-pdm-ne-ise-yarar

SOLIDWORKS PDM Ne İşe Yarar?

SOLIDWORK PDM ürünün bütün revizyonlarını ve revizyona sebep olan sorunları, hatta bu revizyonların hangi kullanıcı tarafından yapıldığını sistemde tutarak adeta şirket hafızası görevini üstlenir.

Bir SOLIDWORKS PDM sisteminin kullanılması, tüm paydaşların bir ürün hakkında yaşam döngüsü boyunca ortak bir anlayışı paylaşmalarını sağlamaya yardımcı olur. Sonuç olarak, bir PDM sistemi, ürün geliştirmeyi hızlandırmanıza, geliştirme hatalarını ve maliyetlerini azaltmanıza ve kaynakları verimli bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur.

 

KVKK Metni

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Vero, ad eaque nesciunt alias numquam iure tenetur cupiditate dolor nihil aliquid quaerat similique, excepturi officia assumenda quis, culpa deleniti reiciendis ducimus.

Lorem ipsum, dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Illum sit vitae nobis deleniti ab ipsa temporibus atque iste. Quod necessitatibus voluptas unde eos ipsam? Voluptas ad natus velit necessitatibus mollitia.

Teklif Al

Teklif Formu

Uzman satış, eğitim ve teknik destek personelimizle, çözüm ortaklarımıza kaliteli ürünleri, kaliteli hizmetle sunuyoruz.

    Teklif ve Randevu Formu Aydınlatma Metnini okudum ve anladım.
    Kimlik ve İletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında, reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.