3DEXPERIENCE Malzeme Kütüphanelerinin Yüklenmesi
18 Eylül 2023

3DEXPERIENCE Malzeme Kütüphanelerinin Yüklenmesi

3DEXPERIENCE: Malzeme Kütüphanelerinin Yüklenmesi

Malzeme veri tabanı veya malzeme kütüphanesi, genel olarak yapısal veya akış analizlerinde kullanılan tüm katı ve sıvı malzemelerin deposudur. 3DEXPERIENCE Platformunun malzeme veri tabanı kutudan çıktığı ilk haliyle boştur. Kullanım durumunuzu en iyi şekilde temsil etmesi için, malzeme veri sayfalarınıza veya malzeme test verilerinize dayalı olarak kullanım alanınıza özel malzemeler oluşturmanızı öneririz.

Bununla birlikte malzemelerin kabul görmüş genel özelliklerine sahip kullanıma hazır bir kütüphaneye sahip olmak yararlı olabilir.

3DEXPERIENCE Malzeme Veri tabanlarını İçe Aktarma

Tarayıcı üzerinden erişim sağlayabileceğiniz 3DEXPERIENCE platformundan simülasyon rolünüze ve bunların içindeki App’lere ulaşabilirsiniz. App’lerin yanındaki açılır ok’a tıklayarak açılan pencerede “Install Optional Content Now” komutuna veya daha önce yaptığınız yükleme üzerine gelen güncellemeleri yüklemek için “Update Optional Content Now” komutuna tıklayın.

 

3DEXPERIENCE malzeme kütüphanelerinin yüklenmesi

 

Karşınıza bir kurulum sihirbazı ekranı çıkacak ve birkaç ilerleme tuşu ile dosya yükleme konumunu belirleyerek kurulumu kolayca tamamlayabilirsiniz.

İndirme ve yükleme genellikle bir dakikadan az sürmektedir. Tamamlandığında, Windows Gezgini’nde kaydedilen dosya konumunda “\win_b64\resources\materials” dosya yolu aracılığıyla “.3dxml” dosyaları bulunmaktadır. Her bir “.3dxml” dosyası seçtiğiniz role bağlı malzemeleri içermektedir.

 

3DEXPERIENCE Malzeme Veri tabanlarını İçe Aktarma

 

Kullanacağımız role bağlı malzeme kütüphanelerinin indirmesini tamamladıktan sonra içe aktarma işlemini yapmamız gerekmektedir. İçe aktarmayı başlatmak için ilgili “.3dxml” dosyasını yerel istemcinize sürükleyip bırakabilir ya da “.3dxml” dosyasını açmak için “Import” özelliğini kullanabilirsiniz.

 

3DEXPERIENCE Malzeme Veri tabanlarını İçe Aktarma (2)

 

Veri tabanın büyüklüğüne göre “Import” işlemi birkaç dakika sürebilmektedir.

 

3DEXPERIENCE Malzeme Veri tabanlarını İçe Aktarma (3)

 

İçe aktarım işlemini yaptıktan sonra malzeme kütüphanemizde aktardığımız “.3dxml” formatlı bir kategoriye sahip olacaktır.

SOLIDWORKS Malzeme Veritabanını İçe Aktarma

SOLIDWORKS ayarlar dosya konumları sekmesinde malzeme veritabanı kısmında klasörlerin konumlarını bulduktan sonra yerel istemci içerinden “Import” işlemi ile aktarabilirsiniz.

 

SOLIDWORKS Malzeme Veritabanını İçe Aktarma

 

İlgili “.sldmat” dosyalarını 3DEXPERIENCE yerel istemcisine aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

SOLIDWORKS Malzeme Veritabanını İçe Aktarma (2)

 

3DEXPERIENCE ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Teklif Al

Teklif Formu

Uzman satış, eğitim ve teknik destek personelimizle, çözüm ortaklarımıza kaliteli ürünleri, kaliteli hizmetle sunuyoruz.

    Teklif ve Randevu Formu Aydınlatma Metnini okudum ve anladım.
    Kimlik ve İletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında, reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.