SOLIDWORKS Türkçe Yapma ve Dil Değiştirme
20 Aralık 2022

SOLIDWORKS Türkçe Yapma ve Dil Değiştirme

SOLIDWORKS Türkçe Yapma ve Dil Değiştirme konusunda istediğiniz her şeyi bulabileceğiniz yazımızda dil değiştirme sorununu nasıl çözebileceğinizi gelin beraber inceleyelim.

Hayal gücünüz elverdiğince 2B çizimlerinizi 3B modellere dönüştürmenize olanak sağlayan SOLIDWORKS, bilgisayara ilk kurulduğunda Windows’un varsayılan dilini kullanır. Windows diliniz Türkçe ise SOLIDWORKS Türkçe olarak kurulur. Bazı durumlarda varsayılan ile kurulum arasında uyumsuzluk olabilir. Bu durumlarda SOLIDWORKS dil değiştirme seçeneklerinden birisini uygulayabilirsiniz.

  • İstediğiniz seçenek eğer mevcut değilse ilk akla gelen ve kontrol edilmesi gereken, ilgili dil paketinin yüklenip yüklenmediğidir. Doğru paketlerin kurulduğunu kontrol edebilmek için SOLIDWORKS Setup Exe’si çalıştırılmalıdır. Setup’a sahip değilseniz eğer “Denetim Masası>Programlar>Programlar ve Özellikler” kısmından SOLIDWORKS uygulamasına değiştir diyebilirsiniz. Setup çalıştırıldıktan sonra kurulu olan seçeneklerde dil tercihleri kontrol edilmelidir. Yüklenmesini istediğiniz dil seçeneklerinin yanlarında ki kutucukları işaretleyerek seçim yapabilirsiniz. Eksik kalan tercihler bu ayarlamalar ile birkaç dakika içerisinde yüklenebilir.

solidworks-turkce-yapma-ve-dil-degistirme

  • Bilgisayarınızda hem Türkçe hem de İngilizce dil seçeneklerini yükledikten sonra program içerisindeyken geçiş yapma ayarı bulunur. Bu ayara SOLIDWORKS Sistem seçenekleri kısmından ulaşabilirsiniz. İlgili kutucukları işaretlediğinizde mevcut ayarın yerine gelebilmesi için programı kapatıp açmanız gerekmektedir.

solidworks-turkce-yapma-ve-dil-degistirme

  • İlk iki yolla istediğiniz çalışma düzenini oluşturamadıysanız eğer SOLIDWORKS’ün dil klasörleri arasında sağlayacağınız bir isimlendirme ile bu sorunu tamamen çözebilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak ilgili dosya konumuna gitmeniz gerekiyor. C:\Program Files\SOLIDWORKS Corp\SOLIDWORKS\lang . Türkçe veya İngilizce haricinde bir dil paketi yüklediyseniz bunu programda görebilmek için birkaç küçük değişiklik gerekir. Örneğin Windows diliniz ve SOLIDWORKS Türkçe olarak çalışıyor. İlgili klasörde Almanca paketini ilk yöntem ile yüklediğinizde “german” isimli klasörü görebilirsiniz. Bu durumda Turkish klasörünün ismini “turkish_old” olarak değiştirmeniz gerekir. “german” isimli klasörün adını da “turkish” olarak değiştirdiğinizde SOLIDWORKS dil olarak Almanca klasörünün iç yapısını kullanacaktır ve program dili değişecektir.

solidworks-turkce-yapma-ve-dil-degistirme

SOLIDWORKS yazılımınızda üç farklı yöntem ile siz de hızlı bir şekilde ayarlarınızı kişiselleştirebilir, SOLIDWORKS Türkçe yapma ve dil değiştirme sorununuzu hemen çözebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif Formu

Uzman satış, eğitim ve teknik destek personelimizle, çözüm ortaklarımıza kaliteli ürünleri, kaliteli hizmetle sunuyoruz.

    Teklif ve Randevu Formu Aydınlatma Metnini okudum ve anladım.
    Kimlik ve İletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında, reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.