SOLIDWORKS MAC’te Çalışır Mı?
6 Şubat 2023

SOLIDWORKS MAC’te Çalışır Mı?

Birçok MacBook kullanıcısının aklındaki soru SOLIDWORKS MAC’te çalışır mı? Evet, bunun bir yolu var. SOLIDWORKS Cloud Offer ile MacOS ve iOS işletim sistemlerinde SOLIDWORKS’ü kolayca kullanabilirsiniz.

Gelin SOLIDWORKS’ün işletim sistemleri ile olan ilişkisini beraber inceleyelim.

Kurulum dosyaları aracılığıyla bilgisayarlarınıza kurup kullanabileceğiniz 3B tasarım aracı olan SOLIDWORKS çizimlerinize hayat verir. Gerekli donanımsal yeterliliği sağlayarak SOLIDWORKS’ü bilgisayarınızda verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Programı kullanabilmek için SOLIDWORKS sistem gereksinimleri nedir, öncelikle bunu öğrenmek için resmi sitede yayınlanan özellikleri dikkate almanız gerekmektedir.

solidworks macte calısır mı

SOLIDWORKS Sistem Gereksinimleri için tıklayın.

MacOS İşletim Sisteminde SOLIDWORKS Kullanmak

Donanım özelliklerini yani RAM, işlemci, ekran kartı gibi parçaların doğru ve minimum düzeyde sağladıktan sonra efektif bir çalışma performansını yakalayabilirsiniz. Ancak bu gereksinimleri sağladıktan sonra bile akla bir diğer soru geliyor. SOLIDWORKS MAC’te Çalışır Mı? 

Evet, bunun bir yolu var. Normalde SOLIDWORKS Windows tabanında çalışmaya elverişlidir. Bu sebeple doğrudan MacBook bilgisayarların sahip olduğu MacOS işletim sistemi ile uyumlu çalışmaz. Doğrudan bu işletim sistemi içerisine veya diğer Linux gibi diğer işletim sistemlerine de kurulum yapılamaz.

SOLIDWORKS MAC'te Çalışır Mı?

Ancak Dassault Systemes’in geliştirmiş olduğu bir çözüm olan 3DEXPERIENCE ile MacBook üzerinde SOLIDWORKS’ü rahatça kullanma imkanınız bulunmaktadır. 3DEXPERIENCE platformu bulut ve tarayıcı tabanlı bir çalışma prensibine sahiptir. İstediğiniz cihazda, istediğiniz yerde, internetinizin olduğu her anda tasarım yapma imkanı sunar. Bu sebeple işletim sistemi ve cihaz fark etmeden kullanıma uygundur.

3DEXPERIENCE platformu içerisinde bir rol ile gelen SOLIDWORKS Cloud Offer ile MacBook bilgisayarlarınızda kolaylıkla çalışabilirsiniz. Bilgisayarınıza yapılacak kısa bir kurulum ile SOLIDWORKS’ün bulut tabanlı tasarım gücüyle birlikte güvenli dosya kaydetme, depolama, paylaşma ve daha birçok ayrıcalıklarına sahip olabilirsiniz.

MAC’te SOLIDWORKS kullanmak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın. Avantajlı fiyat ve ödeme koşulları fırsatını kaçırmayın.

Teklif Al

Teklif Formu

Uzman satış, eğitim ve teknik destek personelimizle, çözüm ortaklarımıza kaliteli ürünleri, kaliteli hizmetle sunuyoruz.

    Teklif ve Randevu Formu Aydınlatma Metnini okudum ve anladım.
    Kimlik ve İletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında, reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.