SOLIDWORKS Visualize Yapıştırma Ekleme
28 Ağustos 2023

SOLIDWORKS Visualize Yapıştırma Ekleme

SOLIDWORKS Visualize kullanıcılarına sezgisel komutları sayesinde gerçekçi ve kaliteli görsel render alabilme yeteneği sunar. Model üzerinde parçalarınızı; çeşitli renk, malzeme ve doku duyusu ile özdeştirebileceğiniz gibi bunu daha da geliştirmek isterseniz Visualize‘nin yapıştırma ekleme özelliğinden faydalanabilirsiniz. Visualize’nin diğer bir yeteneği olan yapıştırma seçenekleri sayesinde daha profesyonel çalışmalara imza atabilirsiniz. Yapıştırma komutu içerisinde üç farklı şekilde çalışmanızı geliştirecek seçeneğiniz bulunur.

SOLIDWORKS-VISUALIZE

Birinci yapıştırma ekleme seçeneğiniz; görsel yapıştırma eklemedir. Proje dosyanız üzerine bu özellik sayesinde kolay bir şekilde resim yapıştırmaları ekleyebilirsiniz. Bunlar örneğin; markanızın bir logosu ve projeye uyumlu olacak şekilde gerekli işaretlemeler olabilir. Görsel yapıştırmanızı ekledikten sonra projeniz üzerinde dilediğiniz şekilde konumlandırın. Yapıştırma yüzeyine uygun geometri seçimini de aynı panel üzerinde gerçekleştirebilirsiniz.

solidworks-visualize-yapistirma-ekleme

  • İkinci yapıştırma ekleme seçeneğiniz video yapıştırma seçeneğidir. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayarak çarpıcı tasarımlara imza atabilirsiniz. .mp4 formatında olan videolarınızı projenizde kolayca konumlandırın. Bu işlemi yaptığınız zaman Visualize animasyonun oynatılabilmesi için zaman çizelgesine otomatik olarak video şeridi oluşturur. Bu sayede oldukça kolay bir şekilde video animasyonu oluşturabilirsiniz.

 

  • Üçüncü yapıştırma seçeneği ise projenize görüntü dizini eklemektir. Görüntü dizini birden fazla görseli aynı zamanda seçerek bunların hızlı bir şekilde arka arka oynatılması ile oluşturulur. Bu seçenekte çalışmanız üzerinde görüntü dizini oluşturmasını istediğiniz görsellerin dosya konumunu seçmeniz gerekir. Video çıkartmasında  olduğu gibi Visualize bu çıkartmaların art arta oynatılabilmesi için zaman çizelgesinde film şeridi oluşturur. Bu sayede animasyon üzerinde çeşitli düzenlemeler de yapabilirsiniz.

Bu blog yazımızda sizlere SOLIDWORKS Visualize ile ilgili tasarım ipuçları verdik. Detaylı bilgi için SOLIDWORKS Visualize ürün sayfamızı bakabilir veya direk bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif Formu

Uzman satış, eğitim ve teknik destek personelimizle, çözüm ortaklarımıza kaliteli ürünleri, kaliteli hizmetle sunuyoruz.

    Teklif ve Randevu Formu Aydınlatma Metnini okudum ve anladım.
    Kimlik ve İletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında, reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.