SOLIDWORKS Belirtilen Otomatik Kurtarma Klasörü Yok ve Oluşturulamıyor Hatası ve Çözümü
17 Ocak 2024

SOLIDWORKS Belirtilen Otomatik Kurtarma Klasörü Yok ve Oluşturulamıyor Hatası ve Çözümü

SOLIDWORKS Otomatik Kurtarma Klasörü Nedir?

SOLIDWORKS siz tasarımlarınızı yaparken arka tarafta otomatik olarak belirli aralıklarla çalışmanızı geçici belleğe atacak bir sistem çalıştırır. Bu sayede ani kapanma ve çökmelere karşı SOLIDWORKS bir yedekleme sistemi kullanır. Beklenmedik zamanlardaki sorunlara karşı veri kaybı yaşamanızın önüne geçebilirsiniz. Bu klasöre ait yolu ve bilgileri görebilmek için programı açtığınızda ayarlar menüsüne gitmeniz gerekir. Ayarlar menüsünde “Yedekle/Kurtar” bölümüne gitmeniz gerekir. Burada bulunan mevcut seçenekleri kontrol edebilirsiniz.

SOLIDWORKS Otomatik Kurtarma Klasörü Nedir

Belirtilen Otomatik Kurtarma Klasörü Yok ve Oluşturulamıyor Hatası

SOLIDWORKS zaman zaman siz çalışmanıza devam ederken ekranda beliren bir ileti ile sizi uyarabilir.

Bu iletide “Belirtilen Otomatik Kurtarma Klasörü Yok ve Oluşturulamıyor. Disk dolu veya izinler sınırlı olabilir. Lütfen sorunu düzeltin veya kullanılabilir bir konumda yeni bir otomatik kurtarma klasörü oluşturun.”

SOLIDWORKS Otomatik Kurtarma Klasörü

Bu durumda kontrol etmemiz gereken bazı adımlar olacaktır.

Bilgisayarınızı uzun süredir kapatmadıysanız ilk olarak bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız.

C diskinizde yeterli alan olduğundan emin olmanız gerekir. Burada dolu bir disk belgelerinizin yedeklenmemesine sebebiyet verebilir. Solidworks programında da aynı zamanda daha performanslı bir çalışma elde edebilmeniz için diskinizde bir miktar boş alan her zaman bulunmalıdır.

Ayarlar menüsünden baktığımız dosya yedekleme konumuna gitmelisiniz. Bu yolda bu klasör bulunuyor mu? Bunun kontrolünü sağlamanız gerekiyor. Eğer klasör bulunmuyorsa yeni bir klasör oluşturarak ilgili dosya konumuna tanımlamanız gerekir. Eğer klasör bulunuyorsa klasörün gerekli okuma, yazma gibi izinlere sahip olup olmadığını teyit edebilirsiniz. Bunun için ilgili klasöre sağ tıklayın ve özellikler seçeneğine tıklayın. Burada Güvenlik menüsünden bilgisayarda olan kullanıcıların klasöre olan erişimlerini kontrol edebilir, düzenleyebilirsiniz.

SOLIDWORKS Otomatik Kurtarma Klasörü Nedir (2)SOLIDWORKS Otomatik Kurtarma Klasörü Nedir (3)

Bazen burada bulunan dosya konumu programın yükseltilmesiyle de değişerek bozulabilir. Yukarıda listelenen çözüm önerileri eğer işe yaramadıysa aynı konumdaki klasörü silerek yeniden bir klasör oluşturarak bunu tanımlayın. eğer doğrudan bu dosya yolu üzerinde sıkıntı yaşıyorsanız bilgisayarınızda ki farklı bir konuma bir kurtarma klasörü oluşturabilirsiniz. Bu durumda SOLIDWORKS ’ ün bu yolu görebilmesi için belirtilen dosya yolunu da tanımlamanız gerekir.

 

Konu ile ilgili daha fazla desteğe ihtiyaç duyarsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif Formu

Uzman satış, eğitim ve teknik destek personelimizle, çözüm ortaklarımıza kaliteli ürünleri, kaliteli hizmetle sunuyoruz.

    Teklif ve Randevu Formu Aydınlatma Metnini okudum ve anladım.
    Kimlik ve İletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında, reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.