Neden WORKNC?
24 Ekim 2022

Neden WORKNC?

Neden WORKNC sorusuna cevaben METROPOLSOFT’un Türkiye distribütörü olduğu WORKNC, “Tek Tuşla CAM” mantığına en yakın CAM programı olduğunu söylemek yerinde olacaktır. Sahip olduğu özellikleri sayesinde, 1988’den beri dünya genelinde farklı sektörlerden binlerce şirket tarafından memnuniyetle kullanılmaktadır. Performans kalitesi ve memnuniyeti kanıtlamış bu yazılıma sahip olarak işletmenizi rakiplerinizin önüne taşıyın.

WORKNC Farkı

WORKNC programlama yapmaktan çok daha fazlasını barındırır. İçerdiği CAD fonksiyonları ile istenilen her değişikliği hızlı ve kolayca yapmanızı sağlar. Bunların dışında gelişmiş simülasyon ve analiz seçenekleri ile ister programlamaya başlamadan önce isterse de programlama tamamlandıktan sonra, yani uygulanan işlemin her aşamasında kontrol ve doğruluk sağlar.

2 Eksenden 5 Eksene Kusursuz Hassasiyet

WORKNC 2 eksenden 5 eksene sunduğu CAD/CAM çözümlerinde kullanım kolaylığı ve benzersiz takımyolları oluşturma özelliğiyle alanında lider CAM programıdır.

Emniyetli ve Güvenli

Dünyanın her yerinde mühendisler WORKNC’nin takımyolları ile emniyetli ve güvenli bir şekilde talaş kaldırma oranları elde etmektedir. Dinamik stok model yönetimi kullanılarak yazılımın algoritmaları herhangi bir anda hangi malzemenin kaldırılması gerektiğini bilir. Olası çarpışmaları kontrol ederek geri kaçmaları ve boşa harcanan hareketleri en aza indirir. Bu şekilde takım yüklerini de sabit tutar. Sayısız otomatik özellikleri ile büyük verimlilik artışları sağlanır. Etkili takımyolları ile üretkenlik, takım ömrü, doğruluk artarken, işlem süreleri ise düşmektedir. Bu şekilde büyük verim artışları sağlanmış olur.

Üstün Yüzey Kalitesi

WORKNC’nin gelişmiş takımyolları ile üstün yüzey kaliteleri elde edilir.

Otomatik Çözümler

  • Kaba ve Finish işlemler, optimizasyon seçenekleri, kontur ve eğri seçenekleri, remachining seçenekleri ve delik delme sihirbazı gibi birçok otomatik takımyolu oluşturma seçenekleri bulunur.
  • İstenilen takımyolunu oluşturmak için birkaç temel parametre girmek yeterlidir. Gerisini WORKNC otomatik bir şekilde oluşturur.
  • WORKNC kendi hızlı grafik takımyolu düzenleme editörüne ve post işlemci üretimine sahiptir.
  • Kullanım kolaylığı sayesinde kısa sürede adapte olur ve programı verimli bir şekilde kullanırsınız.

Artan Verimlilik

WORKNC takımyolları oluşturmaya başlamadan önceki hazırlık sürelerini özel analiz komutları ile önemli ölçüde azaltırken tutarlı bir şekilde optimize edilmiş takımyolları oluşturur. WORKNC işleme (çevrim) sürelerini önemli ölçüde azaltmak için makinedeki gereksiz takım hareketlerini ortadan kaldırır. Aynı şekilde işleme stratejilerinde uygulanan değişiklikler kaydedilip bir dahaki benzer işlemlerde kullanılarak zaman tasarrufu sağlanır.

Hızlı Hesaplama Süreleri

  • Görev Dizilişi: Bazı takımyolları birden çok işlemci parçacığı çalıştırır. Bu takımyolunun özgün kısımlarını aynı anda hesaplayacağı anlamına gelmektedir. Çok çekirdekli işlemcilere sahip bilgisayarlarda, bu olay ayrı çekirdeklerde gerçekleştirilerek hesaplama süreleri azalır. Bu teknoloji ile Auto 5 seçenekleri dahil olmak üzere bütün hesaplamalar en kısa zamanda gerçekleşir.
  • Paralel Hesaplama: Workzone içerisindeki birden fazla takımyolunu birbirinden bağımsız bir şekilde eş zamanlı hesaplar. Örnek olarak, Planar Finish işlemi ile Z-level Finish işlemi eş zamanlı olarak ayrı ayrı hesaplanır. Çünkü bu işlemler birbirine bağlı değildir. Ancak kaba işlemler stoğa bağlı olduğundan kaba işlemden sonra ara kaba işlemi hesaplanmaya başlanacaktır. Paralel hesaplama çok çekirdekli işlemcilerden yararlanarak her zamankinden daha hızlı hesaplama süreleri elde etmeyi sağlar.

Güvenilirlik

WORKNC gelişmiş teknolojisi ile oluşturulan takımyollarınızın güvenilirliğini garanti eder. Yüksek hızlı işleme stratejilerinde de en yüksek güvenlik ile çalışır. Bu şekilde emniyetle verimli takımyolları oluşturur.

Kullanım Kolaylığı

Kullanıcı dostu arayüzü ile WORKNC, mühendislik ofisinde veya doğrudan atölyede rahatlıkla kullanılabilir.

Teklif Al

Teklif Formu

Uzman satış, eğitim ve teknik destek personelimizle, çözüm ortaklarımıza kaliteli ürünleri, kaliteli hizmetle sunuyoruz.

    Teklif ve Randevu Formu Aydınlatma Metnini okudum ve anladım.
    Kimlik ve İletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında, reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.