3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Hakkında En Çok Sorulan Sorular
13 Mart 2023

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Hakkında En Çok Sorulan Sorular

Her gün biraz daha hayatımızın içerisinde kendisine yer bulan 3DEXPERIENCE, yenilikçi yapısıyla kullanıcıların dikkatini çekiyor. Bu da uzun zamandır yerel SOLIDWORKS lisansı kullanan tasarımcıların kafasında bazı noktalarda soru işareti oluşturuyor. Biz de en çok sorulan soruları sizin için derledik.

1) SOLIDWORKS desktop ve 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS arasındaki fark nedir?

SOLIDWORKS masaüstü, SOLIDWORKS programının bilgisayarlara kurulduğu standart bir kurulum içerir. Kullanıcılar ürünü yükledikleri bilgisayarlarda kullanabilir. Aktif olarak çalışabildiği cihaz sayısı tektir. Farklı cihazlar arasında lisans transferi gerekmektedir. Güncel kullanım için bakım anlaşması gerektirir.

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS, yerel olandan farklı olarak bulut tabanlı olarak çalışır. İnternet erişimi olan cihazlardan lisans transferine gerek duymadan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak programı kullanmanızı sağlar. Buluta kaydetme opsiyonun yanı sıra bilgisayar yerelinde de dosya depolamaya izin verir. 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS, desktop SOLIDWORKS’ün hemen hemen tüm özelliklerini kapsar.

2) 3DEXPERIENCE platformu SOLIDWORKS ile nasıl entegre olur?

3DEXPERIENCE Connector for SOLIDWORKS tam olarak bu noktada karşımıza çıkan bir çözümdür. Alışık olduğunuz SOLIDWORKS arayüzünde çalışmaya devam ederken, edindiğiniz bu eklenti sayesinde 3DEXPERIENCE platformu ile bağlantı kurabilirsiniz. Tasarımlarınızı SOLIDWORKS arayüzünde gerçekleştirirken, yine aynı arayüzde kalarak veri yönetimi ve iş birliği adımlarınızı kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

3DEXPERIENCE platformu ile çalışırken, SOLIDWORKS tasarımlarınızı yerel olarak içe aktarabildiğiniz gibi yayınlayabilirsiniz ve kullanabilirsiniz. Bu sayede çift yönlü olarak sorunsuz veri akışı elde edebilirsiniz.

Anytime anywhere anydevice

3) 3DEXPERIENCE yazılımı kullanırken tasarım aracı olarak SOLIDWORKS kullanmaya devam edebilir miyim?

Bunun cevabı evet. Platformu kullanırken aynı zamanda sahip olduğunuz SOLIDWORKS CAD’i de kullanmaya devam edebilirsiniz. Platform bünyesinde sadece tasarım araçları değil, firma içerisinde tüm süreçlerinizi iyileştirecek, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayacak birçok araç bulunmaktadır. Bağlayıcılar ile SOLIDWORKS programınızı platforma entegre edebileceğiniz gibi bu özelliği isterseniz kullanmayabilirsiniz de.

4) 3DEXPERIENCE platformuna geçiş yaparsam SOLIDWORKS lisansıma ne olur?

Platforma geçiş yapmanızın SOLIDWORKS lisansınız ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Lisansınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

5) 3DEXPERIENCE platformunun SOLIDWORKS ile birlikte kullanılmasının avantajları nelerdir?

Mevcut en zengin özellikli SOLIDWORKS CAD çözümlerinin yanı sıra 3DEXPERIENCE platformu ile iş akışlarınızı bir platform üzerinden yönetmek verimliliğinizi büyük ölçüde artırır. Ürün geliştirme süreçlerini desteklemek için gelişmiş veri yönetim sistemi, iş birlikçi çözümler, simülasyon ve analiz araçları, ürün yaşam döngüsü yönetimi ve üretim gibi birçok özellik sunar.

Teklif Al

Teklif Formu

Uzman satış, eğitim ve teknik destek personelimizle, çözüm ortaklarımıza kaliteli ürünleri, kaliteli hizmetle sunuyoruz.

    Teklif ve Randevu Formu Aydınlatma Metnini okudum ve anladım.
    Kimlik ve İletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında, reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.