SolidWorks MBD - METROPOLSOFT

SolidWorks MBD

SolidWorks MBD, SolidWorks ile entegre çalışan, çizim kullanmaya gerek olmayan bir imalat çözümüdür. Bu yazılım firmalara, 3B Ürün İmalat Bilgilerini (PMI) belirlemede, organize etmede ve sanayi standartlarında 3B PDF ve eDrawings® olarak yayınlamada yardımcı olur.

  TEKLİF İSTE   

  İlgilendiğiniz SolidWorks ürününü aşağıdaki listeden seçiniz.

  Metropolsoft'un kampanya, ürün ve yeniliklerinden haberdar olmak istiyorum.

  Üretimi kolaylaştırmak ve hızlandırmak için teknik resimsiz çalışma

  SolidWorks MBD (Model Tabanlı Tanım), SolidWorks 3D tasarım yazılımına yönelik entegre bir teknik resimsiz üretim çözümüdür. SolidWorks MBD, üretim sürecini doğrudan 3D olarak yönlendirir. 3D model verileri dahil, 3D PMI’leri sektör standardı dosya formatlarında (SolidWorks dosyaları, eDrawings® ve 3D PDF gibi) tanımlayabilir, düzenleyebilir ve yayınlayabilirsiniz. Model tabanlı tanım yöntemlerini benimseyen şirketler, azalan üretim hatalarından dolayı tasarruf ettiklerini, daha az hurda ve yeniden çalışma masrafları olduğunu ve satın alınan parçalarda tedarik masrafların azaldığını belirtmişlerdir.

  SolidWorks MBDSolidWorks MBD; ürün modelleri, boyutlar, geometrik toleranslar, yüzey cilaları, kaynak sembolleri, malzeme listeleri, bilgiler, tablolar, notlar, meta özellikler ve diğer detaylar gibi verileri SolidWorks 3D ortamına yerleştirir. Operasyonun yönlendirilmesi için gereken tüm bilgiler 3D modellere entegre edildiğinden artık geleneksel 2D teknik resimlere gerek yoktur. SolidWorks MBD’nin sezgisel, interaktif 3D PMI’leri birden fazla operasyonel kullanıma hizmet eder ve tasarım, tedarik, fabrikasyon, montaj, kalite, satış, pazarlama, müşteri ve tedarikçiler gibi operasyonda yer alan tüm gruplara yardımcı olur.

  PMI’yi doğrudan 3D tanımlama

  SolidWorks MBD imageSolidWorks MBD, PMI’yi doğrudan 3D olarak tanımlar ve toplam geliştirme maliyetinin yüzde 50’sine kadar varabilen 2D teknik resim geliştirme masraflarını ve bu işin neden olacağı zaman kaybını ortadan kaldırır. Ayrıca, PMI’lerin 3D oluşturulması, 3D veri soruşturma, etkileşimlilik ve zengin meta özellikleri sayesinde iletişimin hızlanmasını, tedarikçinin fiyat teklifi süresinin kısalmasını ve hataların azalmasını sağlar.

  3D verileri net ve düzenli biçimde sunun

  SolidWorks MBD 2

  3D PMI tanımının ötesinde, SolidWorks MBD, zengin verilerin farklı görüntü ve ekran ayarları içeren net ve düzenli 3D sunumlar şeklinde düzenlenmesine yardımcı olur. Ayrıca, ekstra netlik için siz modeli döndürürken işlevsel olarak kritik öneme sahip açıklamaları ekranda tutup 3D açıklamaları gizleyebilir ya da görüntüleyebilir.

  3D çıktı şablonlarını özelleştirin

  SolidWorks MBD, kapsamlı bir önceden tanımlı şablon grubu sunar. 3D Çıktı Şablonunun düzen, şirket ya da departman logosu, 3D görünüm ve küçük resimler, metin açıklamaları, meta özellik bağlantıları ve tablolar gibi çeşitli yönleri belirli materyalleri hedefleyecek şekilde özelleştirilebilir. Bu şablonlar ayarlandıktan sonra üretim, operasyon, kalite ve tedarik gibi tüm departmanlar için dahili ve harici süreç kılavuzu olarak kullanılabilir.

  3D verileri var olan bir sürece aktarın ve dağıtın

  SolidWorks MBD, verileri genellikle var olan süreçlerde kullanılan eDrawings ve 3D PDF dosyaları gibi geniş kabul gören formatlarda yayınlar. eDrawings dosyaları, ücretsiz bir eDrawings Görüntüleyici’de açılabilir. 3D PDF dosyaları, Adobe® Reader gibi çeşitli ücretsiz araçlarda görüntülenebilir. Mühendislik notları, Malzeme Listesi ve zengin meta özellikleri gibi ilişkili bilgiler sağlamanın yanı sıra, modelin 3D versiyonunda Kaydır, Büyüt, Döndür, Ölç, Kesitlere Ayır ve diğer 3D araçları kullanarak modelinizi keşfetmenize olanak verir.

  Akıllı 3D verileri paylaşın, arşivleyin ve yeniden kullanın

  SolidWorks MBD, geometri, PMI, görünüm ve veri gibi 3D verileri doğrudan paylaşmanıza, arşivlemenize ve yeniden kullanmanıza olanak sağlayarak sizin ve tedarikçinizin geleneksel 2D teknik resimler oluşturmak için zaman harcamanızı önler.

  2D teknik resim ve çıktıları da kullanabilme olanağını değerlendirin

  SolidWorks MBD, var olan SolidWorks 2D teknik resimlerle sorunsuzca entegre olur. 3D olarak oluşturulan PMI ve görünümler, 2D olarak yeniden kullanıma hazırdır. Birden fazla 3D PDF görünüm pencereleri ve birden fazla 3D PDF sayfaları gibi yerleşik çıktı desteği, var olan kağıt tabanlı süreçlerinize kolayca uyum sağlar.

  SOLIDWORKS MBD Standard
  SOLIDWORKS Standard
  3D PRODUCT MANUFACTURING INFORMATION (PMI) DEFINITION
  Akıllı Ölçülendirme, Toleranslama ve Bilgilendirmeler (DimXpert); Serbest Ölçülendirme, toleranslama ve Bilgilendirmeler (Referans Ölçüleri; Kapsamlı Malzeme Listesi (BOM)
  Montajda DimXpert
  3B ÜRÜN İMALAT Bilgileri ORGANİZASYONU (PMI)
  3B Bilgilendirme Görünümleri
  Modelin Dönmesiyle Bilgilendirmeleri Otomatik Gizle Göster
  Bilgilendirme Görünümlerinin, Konfigürasyonların, Görüntü Durumlarının, Kesit Görüntülerinin ve Diğer Görüntü Ayarlarının 3B Yakalanması
  3B Kırpma Görüntüsü
  3B Çıktı
  eDrawinge Yollama
  3B Çıktı Taslağı Kişiselleştirme
  Zengin 3B Çıktı Taslakları Desteği
  3B PMI ile 3B PDF ve Malzeme Özellikleri

  Solidworks katalog kapak

  SolidWorks Genel Broşürü

  technical

  SolidWorks MBD Broşürü

  SolidWorks MBD (Model Tabanlı Tanım), SolidWorks 3D tasarım yazılımına yönelik entegre bir teknik resimsiz üretim çözümüdür.

  solidworks-abonelik

   SolidWorks Abonelik
  Hizmeti Programı

  Yenilik yatırımınızı güçlendirin

  matrix

  SolidWorks MBD Detaylı Matrix Tablosu