SOLIDWORKS Composer dosyasını Word içerisine aktarma
6 Mayıs 2024

SOLIDWORKS Composer dosyasını Word içerisine aktarma

SOLIDWORKS Composer projelerinizden teknik dokümantasyonlar oluşturmanıza olanak sağlar. Kolay ve işlevsel araç takımları sayesinde süreçlerinizi iyileştirir. Ürün katalogları, kullanma kılavuzları veya interaktif içerikler oluşturabileceğiniz Composer aynı zamanda oluşturduğunuz verileri dışa aktarmada birçok farklı seçenek sunar. Bu seçeneklerden birisi de Composer verilerinizi Microsoft Word içerisine aktarmaktır. Bu yazımızda Word ve Composer çalışmanızı nasıl birleştirebileceğinizi adım adım inceleyeceğiz.

İlk olarak Composer projenizi eklemek istediğiniz Word dosyanızı açtığınız zaman “Geliştirici” menüsüne ulaşmanız gerekir.  Eğer Geliştirici menüsü açık değil ise Dosya> Seçenekler kısmından Geliştirici menüsünü aktif etmeniz gerekir.

solidworks composer projenizi word icersine aktarma

  • Geliştirici menüsünü Office Word içerisinde aktif ettikten sonra resimde göründüğü üzere Eski Araçlar>Diğer Denetimler komutu içerisine girmeniz gerekir.

composer projenizi word icersine aktarma

  • Diğer denetimler içerisinde açılan araçlardan Composer Player ActiveX seçeneğini seçerek devam etmelisiniz.

solidworks composer dosyaları aktarma

  • Ekranda görünüm ve projelerinizin yerleşeceği kısmın ayarlamalarını yaptıktan sonra panele sağ tıklayarak Özellikler sekmesine girmeniz gerekir.

composer dosya aktarma

  • Açılan pencereden içe aktaracağınız Composer proje dosyanızı (.smg formatında) seçmelisiniz.

solidworks composer projenizi word dosyasına aktarma

  • Ekranda oluşturduğunuz geometrik alanda projenizi görebilirsiniz.

solidworks composer projelerini aktarma

  • Proje, rapor, içerik gibi çeşitli dokümanlarınızı bu özellik sayesinde daha zengin ve anlaşılır hale getirebilirsiniz. Microsoft Office Word içerisinde yer alan bu özellik aynı çalışma şekli ile Microsoft Power Point içerisinde de çalışmaktadır. Aynı adımları takip ederek PowerPoint sunumlarınız içerisinde Composer çalışmalarınızı kaydedebilirsiniz. Sizlerde projelerinizi farklı sunuş şekilleri ile birleştirerek çalışmalarınıza farklı bir soluk getirebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif Formu

Uzman satış, eğitim ve teknik destek personelimizle, çözüm ortaklarımıza kaliteli ürünleri, kaliteli hizmetle sunuyoruz.

    Teklif ve Randevu Formu Aydınlatma Metnini okudum ve anladım.
    Kimlik ve İletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında, reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.