fbpx

SolidWorks Hakkında Merak Edilenler – SolidWorks Nasıl Satın Alınır?

SolidWorks hakkında tüm merak edilenler ve SolidWorks satın alım sürecine değindik.

Endüstriyel Tasarımın Yıldızı – SolidWorks

SOLIDWORKS; gelişmiş tasarımlar oluşturmak için dünya çapında mekanik, elektrik ve elektronik mühendisleri tarafından kullanılan; zengin özelliklere sahip ve akla gelebilecek hemen hemen her şeklin oluşturulmasını mümkün kılan bir yazılımdır. SolidWorks, tüm mühendisleri iletişim halinde tutmayı ve tasarım ihtiyaçlarına veya değişikliklerine cevap verebilmeyi amaçlamaktadır.

SOLIDWORKS, baştan sona mekatronik sistemleri geliştirmek için kullanılır. Yazılım öncelikli olarak planlama, görsel fikir oluşturma, modelleme, fizibilite değerlendirmesi, prototip oluşturma ve proje yönetimi için kullanılırken; ikincil olarak mekanik, elektrik ve yazılım elemanlarının tasarımı ve inşası için kullanılabilir. Ayrıca SolidWorks cihaz yönetimi, analitik, veri otomasyonu ve bulut hizmetleri dahil olmak üzere yönetim için de kullanılabilir.

📝 HEMEN TEKLİF AL
solidworks-nasil-satin-alinir

SolidWorks’ün Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

SolidWorks ürün tasarımı geliştirmede üretkenliğe ve doğruluğa odaklanmaktadır. Dünya çapında birden fazla CAD yazılımı benzer 3B yeteneklere sahip olsa da SOLIDWORKS hemen hemen her mühendislik endüstrisinde benimsenmesi nedeniyle rakiplerinden sıyrılmaktadır. SolidWorks ile;

 • Tüm ürün geliştirme sürecinizi hızla oluşturabilir, doğrulayabilir, iletebilir ve yönetebilirsiniz.
 • Anında 3D Modelleme, sezgisel ekran kontrol işlevleri ve özelleştirilebilir kısa yol menüleri ile tıklamaları ve fare hareketini minimuma indirebilirsiniz
 • Prototiplerinizi 3 boyutlu yazdırmadan önce ürünlerin performans gereksinimlerini karşılamasını veya aşmasını sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz doğrulama araçlarına sahipsinizdir.
 • Piyasadaki diğer önde gelen CAD araçlarına kıyasla daha kısa öğrenme eğrisine sahipsinizdir
 • Ortak platform altında tasarımları test edebilir ve üretim belgeleri geliştirebilirsiniz
 • Tekrarlayan tasarım görevlerini otomatikleştirebilir ve üretkenliğinizi artırabilirsiniz
 • Geniş bir CAD modeli kitaplığıyla daha hızlı tasarımlar yapabilirisiniz

SolidWorks Paketleri Nelerdir?

SOLIDWORKS, SOLIDWORKS Standard, SOLIDWORKS Professional ve SOLIDWORKS Premium olmak üzere üç farklı paket sunmaktadır.

 • SolidWorks Standard, sac levha, yüzey kaplama, kaynaklı montajlar ve kalıp araçları dâhil olmak üzere teknik resimler ve parça montajlarının temel özelliklerine ihtiyaç duyan kullanıcılar için tasarlanmıştır ve ayrıca kullanıcının diğer sistemlerden CAD dosyalarını tasarımlarına dâhil etmesini sağlamak için 3D ara bağlantı içerir.
 • SolidWorks Professional, SolidWorks Standard’ın içerdiği her şeyi içerir, ancak bünyesinde işlerini daha hızlı ve daha verimli bir şekilde tamamlaması gereken kullanıcılar için üretkenliği artırmayı amaçlayan birkaç özellik daha barındırır. Bunlardan bazıları: İleri foto gerçekçi renderlama, CAD kütüphanesi ve tolerans analizidir.
 • SolidWorks Premium ise SOLIDWORKS Professional’ın özelliklerine güçlü simülasyon ve tasarım doğrulamasının ve ayrıca tersine mühendislik ve gelişmiş kablo ve boru döşeme işlevi ekler. SolidWorks Premium’un gelişmiş özellikleri arasında elektrik kablo demeti ve boru tasarımı, gelişmiş yüzey düzleştirme ve zamana dayalı hareket analizini sayabiliriz.

SolidWorks Hangi Firmanındır?

SOLIDWORKS, MIT mezunu Jon Hirschtick tarafından 1993 yılında geliştirilmiş ve 1997 yılında Dassault Systemes tarafından satın alınmıştır.

SolidWorks Hangi İşletim Sistemi Üzerinde Çalışır?

Solidworks, Microsoft Windows üzerinde çalışır. SolidWorks’ü Intel tabanlı bir Mac üzerinde Windows yüklü olarak çalıştırmak mümkün olsa da, programın geliştiricisi bunu tavsiye etmemektedir. SolidWorks, macOS’u desteklememektedir.

SolidWorks’ü Ücretsiz Olarak İndirebilir miyim?

SoliWorks’ün 1 gün, 7 gün ya da 30 günlük deneme sürümleri mevcuttur. Deneme sürümleri yazılımın hemen hemen bütün işlevlerini test etmenize imkân sağlar. Öğrenciler ise öğrenci sürümü kullanarak programı deneyimleyebilirler.

SolidWorks Abonelik Hizmeti Nedir?

Her yıl SOLIDWORKS, yüksek kalitede ürünler tasarlamanıza, üreticiler ve tedarikçiler ile daha verimli iletişim kurulmasına yardımcı olmak için yeni özellikler geliştirir ve böylece kullanıcı deneyimini optimize eder. Tasarımları daha hızlı ve daha doğru oluşturmak, performansınızı ve verimliliğinizi daha da artırmak için SOLIDWORKS yazılımının en son sürümlerini edinmeniz gerekmektedir.

SolidWorks abonelik hizmeti beraberinde çeşitli avantajlar getirmektedir. SolidWorks abonelik hizmeti ile:

 • Otomatik yükseltmeler ve yazılım geliştirmelerinden faydalanabilirsiniz.
 • SolidWorks.com’daki ayrıcalıklı içeriğe erişim hakkına kavuşabilirsiniz
 • Satın almadan kurulum ve yükseltmeye kadar her şey için çevrimiçi adresiniz olan SOLIDWORKS Müşteri Portalı’na erişim sağlayabilirsiniz
 • Metropolsoft’un sunduğu canlı teknik destek hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Metropolsoft’un sunduğu SolidWorks abonelik hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için burayı tıklayınız

SolidWorks Aboneliği Kalıcı mıdır?

SOLIDWORKS ilk defa satın alındığında abonelik hizmeti de beraberinde gelmektedir. İlerleyen yıllarda ise aboneliğinizi yenilemeniz gerekmektedir.

SolidWorks’ü Nasıl Satın Alınırım?

SolidWorks fiyatları işletmenizin yapısına, dinamiklerine ve ihtiyacınıza göre farklılıklar göstermektedir. SolidWorks’ü en avantajlı fiyatlarla satın almanız için yetkili SolidWorks bayisi Metropolsoft uzman kadrosu ile yanınızda. Siz çözüm ortaklarımıza peşin ödemede ekstra indirimler, taksit fırsatları ve farklı pek çok kolaylık sağlıyoruz.

Satın alım yapmak için bize info@metropolsoft.com adresinden veya 0216 466 67 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

SolidWorks Satın Alım Sonrası Süreç Nasıl İşliyor?

SolidWorks’ü satın aldıktan sonra da sizi yalnız bırakmıyoruz. Öncelikle uzman teknik ekibimiz ücretsiz olarak lisans kurulumuzu sağlar. Kurulum sonrası paketinize bağlı olarak 2-3 gün ücretsiz online eğitimler sağlanır. Kurulum sonrası ne zaman bir sorunuz olsa ya da bir problemle karşılaşsanız yine teknik destek ekimiz size destek sağlar. İç satış ekibimiz de sizi yalnız bırakmaz ve 3 ayda bir memnuniyet aramaları gerçekleştirir. Bakım zamanı geldiğinde ise abonelik satış sorumlumuz, abonelik yenileme konusunda size yardımcı olur.

9 Temmuz 2021