METROPOLAPPS - METROPOLSOFT
METROPOLApps Metropolsoft

METROPOLApps

METROPOLSOFT olarak; çözüm ortaklarımıza zaman kazandırmak ve işlerini kolaylaştırmak için METROPOLApps ‘ i geliştirdik. METROPOLApps sektörel ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak yaratılmış olan bir SOLIDWORKS eklentisidir. METROPOLApps ile teknolojiye yön verin !

10 MADDE ile METROPOLApps

METROPOLApps ile;

  1. Dosyalarınızı farklı formatlara toplu şekilde dönüştürme yapabilirsiniz.
  2. Yaptığınız bütün işlemlerin raporlamasını Excel çıktısı olarak alabilirsiniz.
  3. Tasarımlarınıza toplu şekilde özel özellikler ekleyebilirsiniz.
  4. İstediğiniz kadar teknik resim dosyanızı tek seferde PDF’ e dönüştürebilirsiniz.
  5. Teknik resim sayfalarınıza toplu şekilde QR kod ekleyebilir ve özellik özellikleri QR kodlara aktarabilirsiniz.
  6. Sac parçalarınızın DWG çıktılarını toplu şekilde alabilirsiniz. İstediğiniz sac metal özelliklerini ve büküm parametrelerini DWG çıktılarına çok kolay bir şekilde ekleyebilirsiniz.
  7. Dosyalarınıza toplu şekilde sınırlandırıcı kutu ataması yapabilirsiniz.
  8. Profil parçalarınız için kesim işlemlerinizde fire vermemenizi sağlayacak akıllı kesim raporu alabilirsiniz
  9. İşlemlerinizi gerçekleştirirken SolidWorks’ü açmadan da çalışabilirsiniz.
  10. Tekrarlı ve zamanınızı alan işlerden kurtulabilirsiniz.

METROPOLApps MATRİS

METROPOLApps UYGULAMALARI

Teknik resim dosyalarınızı montajınızdan veya klasörünüzden seçerek toplu şekilde PDF dönüştürme gerçekleştirebilirsiniz.

PDF Oluşturucu

Dosya Dönüştürücü

Parçalarınız, montajlarınız ve teknik resimlerini aynı anda ister montajda iken ister klasörden seçerek XT, STEP, IGES, 3DPDF, JPEG, STL, Dxf, PDF, sldprt gibi farklı formatlarda dosyalarınızı dönüştürebilirsiniz.

Montajınızdaki veya klasörlerinizdeki hem parça hem montaj dosyalarınızın hepsine toplu olarak sınırlandırma kutusu ekleyebilirsiniz. Bu özellik sayesinde parçaların ölçülerini her bir dosyanın özel özelliğine referanslı olarak yazılmaktadır.

Sınırlandırıcı Kutu

QR Oluşturucu

METROPOLApps ile teknik resim saflarınıza toplu şekilde QR kodlar ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz QR kodlara özel özelliklerinizi tanıtabildiğiniz gibi açıklamalar da ekleyebilirsiniz.

Mevcutta hazırlanmış teknik resim antetlerini ister kendi antediniz ile ister SOLIDWORKS ’ün standart antetleri ile klasörden veya montajdan seçerek, tek seferde, bütün hepsini Antet Oluşturucu komutu ile değiştirebilirsiniz.

Antet Oluşturucu

Unsur Yönetimi

Parçalarınıza ve montajlarınıza METROPOLApps sayesinde toplu şekilde özel özellikler ekleyebilirsiniz.

Klasörde bulunan tüm sac parçalarınızı veya SOLIDWORKS montajınızdaki tüm sac parçaların DXF/DWG formatında açınımları METROPOLApps sayesinde tek bir işlem ile alınabilmektedir. Bu dosyalarınızı tek bir DXF/DWG de birleştirebilirsiniz, çıktılarınıza ön ek ve son ekler ekleyerek(Konfigürasyon, kalınlık, malzeme ve miktar) kalınlıklarına ve malzeme özelliklerine göre klasörlere ayırabilirsiniz. METROPOLApps sayesinde bu dosyalara büküm özelliklerini ve sac metal özelliklerini ekleyebilirsiniz.

Sac Açınımı