EDGECAM Türkiye - Kusursuz CAD/CAM Uyumu - METROPOLSOFT
Edgecam Metropolsoft

EDGECAM

Tüm imalat aşamalarında baştan sona kullanılması gereken tüm araçları eksiksiz bir şekilde sunan CAM yazılımıdır. EDGECAM Türkiye Distribütörü METROPOLSOFT, sunduğu çözümlerin kurulumuna istinaden verilen profesyonel eğitimin ve uzman teknik desteğin çözüm ortaklığı sürecinin değerli bir parçası olduğuna inanır.

Edgecam, 30 yılı aşkın sektörel tecrübesi ile CAM (bilgisayar destekli üretim) pazarının tartışmasız lider yazılımlarındandır.

Çözüm ortaklarımızın neden EDGECAM’i tercih ettiğini derlediğimiz yazımıza göz atın >>

▶ NEDEN EDGECAM
edgecam freze

EDGECAM FREZE

EDGECAM Frezeleme, çizgi veya katı model parçaları 2,5 eksenli frezelemeden 3-4-5-6 eksenli freze tezgahlarındaki karmaşık yüzey takım yollarına kadar her türden tezgah ve işleme için programlamada işlevsellik sağlar. Yeni kullanıcı için programlamayı basitleştiren sezgisel iletişim kutuları ile kullanım kolaylığı, operasyonel programlama ve daha gelişmiş gereksinimler için kapsamlı takım yolu kontrolü sunar.

DETAYLI BİLGİ AL

EDGECAM TORNA

EDGECAM, çubuk çekme-besleme, karşı ayna, dengeli-aynalı tornalama, taret senkronizasyonu gibi torna tezgahlarında kullanılan eklentilere tam destek verir. Yüzey, alın ve iç işlemeler için çevrimli veya çevrimsiz gelişmiş kaba ve finish işleme desteği sağlar.

DETAYLI BİLGİ AL
edgecam torna
Edgecam Mill Turn

EDGECAM MILL TURN

C Eksen, CY Eksen, B Eksen ile punta, ara yatak, karşı ayna, çoklu taret kullanımı günümüz muti-task tezgahlar için standart eklentilerdir. Çarpma ihtimalinin yüksek olduğu bu tezgahların programlanması, EDGECAM’in tornalama ve frezeleme kombinasyonları tek bir ortamda kullanılarak basit ve güvenli hale getirildi.

DETAYLI BİLGİ AL

EDGECAM 4-5 EKSEN(SİMÜLTANE)

EDGECAM, en karmaşık takımlara veya bileşenlere uygulanacak bir dizi çok eksenli kesme stratejisine izin vermek için 4 ve 5 eksenli simültane işlemeyi frezeleme ve frezeleme / tornalama ortamına sorunsuz bir şekilde entegre eder. Tam tezgah simülasyonu ile çarpmalara karşı bire bir kontrol sağlar.

DETAYLI BİLGİ AL
Edgecam 4 5 Eksen
Edgecam Designer

EDGECAM DESIGNER

EDGECAM Designer, CAD ve CAM arasındaki boşluğu doldurur. Fikstür tasarımından parça onarımına ve modifikasyonuna kadar EDGECAM Designer, geometriyi üretime taşımak için nihai CAD çözümüdür.

Komut duyarlı çevrimiçi yardım ile basit menü ve ikon komutları sayesinde Edgecam Designer büyük bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Edgecam Designer, Parasolid, IGES, STEP, ACIS, DXF, DWG, STL ve VDA dosyaları gibi çok çeşitli formatlardan veri alır. Ayrıca Catia V4 & V5, Pro/ENGINEER & PTC Creo ve Autodesk Inventor gibi CAD sistemlerinden gelen verileri de alabilir.

DETAYLI BİLGİ AL

EDGECAM TEL EROZYON

EDGECAM Tel Erozyon, 2 ve 4 eksenli parçaların doğru ve verimli bir şekilde üretilmesi için esneklik ve güven sağlar. Gelişmiş işlevsellik, düzensiz daralmalara sahip karmaşık şekillerin kolayca üretilmesini sağlar.

DETAYLI BİLGİ AL
Edgecam Tel Erozyon
Edgecam Kayar Otomat

EDGECAM KAYAR OTOMAT

Kayar Otomat seri imalat tezgâhları olup çoklu takım bağlamayla aynı anda main ve sub spindle üzerinde birden fazla işleme yapabilmektedir. EDGECAM, bu tezgahlar için çoklu spindle, taret desteği ve gelişmiş post processor özelliği ile kullanıcılara destek vermektedir.

DETAYLI BİLGİ AL

EDGECAM WORKXPLORE

EDGECAM WORKXPLORE, orijinal CAD uygulamasına ihtiyaç duymadan 3D CAD dosyalarını doğrudan görüntülemek ve değerlendirmek için ideal bir araçtır. Sezgisel, kullanımı kolay ara yüzü ile hem tecrübesiz hem de deneyimli kullanıcıların katı model üzerinde analiz yapılmasını sağlar. Çok çeşitli CAD ara yüzleri mevcuttur: Catia V5, Catia V4, Unigraphics, Parasolid, Pro/E, SolidWorks, Solid Edge, Cadds, IGES, STEP, Unisurf, STL (binary and ASCII), VRML, ISO toolpaths, DXF, DWG, HPGL.

EDGECAM WORKXPLORE, her boyutta ve türde dosyanın verimli bir şekilde içe aktarılması ve analizi için oluşturulmuştur, ancak özellikle büyük 3D CAD dosyalarını içe aktarma hızı çok etkileyicidir. Genellikle bir dosyayı açmak için daha az zaman alır.

DETAYLI BİLGİ AL
Edgecam Workxplore
Edgecam Inspection

EDGECAM INSPECTION

EDGECAM Inspection, Hexagon’un sektör lideri metroloji araçları ve bilgi birikimini en son üretim uzmanlığıyla birleştirir. Hızlı, verimli takım yolu oluşturma ve güvenilir, ölçüm sonuçları oluşturma ile tezgah üzerinde ölçüm döngülerinin hızlı bir şekilde oluşturulmasını isteyen kullanıcılar için tam özellikli, kullanımı kolay bir çözümdür. EDGECAM Inspecton, hem süreç hem de son ürün parça denetimleri için benzersiz kullanım kolaylığı ve sofistike prob yolu üretimi sunar.

EDGECAM Inspection aşağıdaki avantajları sağlamaktadır:

• Güçlü prob kalibrasyon yöntemleri
• En yaygın prob üreticilerini destekler
• İşleme çevrimlerine sahip yerleşik prob komutları
• Bilgilendirici sonuç ekranı
• Çoklu rapor çıktı formatları
• Çoklu tezgâh kontrol desteği
• Özelleştirilebilir

EDGECAM ABONELİK

EDGECAM Abonelik Programı, en güncel EDGECAM sürüm ve paketlerini kullanma olanağı sunar. Detaylar için abonelik sayfamızı inceleyebilirsiniz.

📌 EDGECAM ABONELİK
Edgecam Abonelik