WORKNC Designer - METROPOLSOFT

WORKNC Designer

Teklif İste TEKLİF İSTE

  TEKLİF İSTE   

  İlgilendiğiniz Ürünü Seçiniz:

  Metropolsoft'un kampanya, ürün ve yeniliklerinden haberdar olmak istiyorum.

  CAM için doğru CAD, WorkNC Designer, CAD ve CAM arasındaki boşluğu doldurur. WorkNC Designer, fikstür tasarımından parça onarımı ve modifikasyonuna kadar geometriyi alıp üretime değin götüren en üst düzey CAD çözümüdür.

  Özelliklere kısa bir bakış:

  • Kolay öğrenilebilir sezgisel kullanıcı arayüz
  • Doğrudan modelleme CAD ortamı
  • Tel kafes, yüzey ve katı modelleme kombinasyonu
  • Otomatik bölge oluşturma ile güçlü sketch
  • Açılan verilerde yüzey tamiri
  • Geniş kapsamlı CAD formatı alma listesi

  Doğrudan Modelleme, Doğrudan modelleme, kullanıcıyı klasik modelleme sisteminin kısıtlamalarından kurtarır. Doğrudan modelleme, tasarım değişikliği yapmak için uzun bir dizi parametreyi değiştirmek yerine kullanıcının istenilen şekli elde etmek için geometriyi uzatarak, çekerek ve sürükleyerek oluşturmasına izin verir. Bu değişiklikler tamamen serbest formda olabileceği gibi aritmetik ve mevcut geometri üzerinden alınan ölçümlerle de olur. Mevcut katı modelin nasıl tasarlandığının bir önemi kalmadan, herhangi bir tasarım kısıtlaması olmadan orijinal model üzerinden her türlü değişikliği yapabilmek WorkNC Designer ile mümkündür. Doğrudan modelleme, Designer’in desteklediği CAD formatında oluşturulan mevcut tasarımın değiştirilmesinde veya yeni bir tasarım oluşturmada kullanıcıya tam bir kullanım özgürlüğü verir.

  Kullanım Kolaylığı, Komut duyarlı çevrimiçi yardım ile basit menü ve ikon komutları sayesinde WorkNC Designer büyük bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

  Unsur Saklama, Tasarımdan gelen datalar , çoğu zaman CAM için ihtiyaç duyulmayan veriler ve geometirk detaylar  içerir. Lazer işleme, kaynak ve diğer teknikler gibi işleme sonrası operasyonlar genellikle model üzerinde mevcuttur. Bu detaylar, CAD tasarımı için önem taşırken genellikle CAM programcısının işini engelleyen ve Cam sürecini uzatan detaylardır. WorkNC Designer ile bu geometrileri kaldırmak ve daha sonraki işlemler için bunları kaydetmek sadece bir Mouse tıklaması kadar kolay.

  Güçlü Sketch, WorkNC Designer’ın  sketch yetenekleri, serbest form girişi kullanarak iki boyutlu şekillerin oluşturulmasına olanak tanır. Kullanıcı, klasik koordinat tabanlı giriş yöntemlerine de uygulayabilirken, bu esnada serbest formlu sketch geometriyle akıllıca etkileşime girer. Gelecekteki değişiklikler için maksimum esnekliği koruyarak sketch oluşturma sürecini hızlandırır.

  İşleme İçin Geometri, WorkNC Designer model hazırlama için çok sayıda geometriyi oluşturma tekniği sunar. Delik örtme, WorkNC Designer’ın yüzey işlemeyi mümkün olan en iyi sonuçla sağlamaya yardımcı olan basit ve kullanımı kolay özelliklerinden biri olarak mükemmel bir örnektir.

  2D Veri ile Çalışma, WorkNC Designer, kullanıcıya orijinal veriden içe aktarılan profilleri tekrar kullanarak yalnızca mevcut 2D verilerini 3D model haline dönüştürme imkânı veren DXF ve DWG dosyalarının içe aktarılmasını destekler. WorkNC Designer, alınan veri içerisinden sketch profil bölgelerini otomatik olarak oluşturur ve 2D’den 3D’ye dönüşüm her zamankinden daha kolay hale gelir.

  Geniş CAD Arabirim Aralığı, 

  WorkNC Designer, Parasolid, IGES, STEP, ACIS, DXF, DWG, STL ve VDA dosyaları gibi çok çeşitli formatlardan veri alır. Ayrıca aşağıdaki CAD sistemlerinden gelen verileri de alabilir:

  • Catia V4 & V5
  • Pro/ENGINEER & PTC Creo
  • Autodesk Inventor
  • Siemens NX
  • SolidWorks
  • Solid Edge

  Geniş kapsamlı dönüştürücüler, kullanıcıların neredeyse tüm tedarikçilerden gelen verilerle çalışmasını sağlar. Çok büyük boyutlu dosyalarla kolaylıkla başa çıkılabilir ve karmaşık tasarımlarla çalışan şirketler, müşterilerden gelen CAD verisi üzerinde revizyon yapabilme yeteneğinden yararlanabilir.

  WorkNC Katalog