fbpx

SOLIDWORKS 2021 YENİLİKLER

SOLIDWORKS 2021 ile kullanıcılar en heyecan verici dönemlerden birini yaşıyor. SOLIDWORKS 2021 yeniliklerine hemen göz atın.

SOLIDWORKS 2021 YENİLİKLER

SOLIDWORKS 2021'E HAZIR MISINIZ?

SOLIDWORKS 2021 ile kullanıcılar en heyecan verici dönemlerden birini yaşıyor. Son yıllarda SOLIDWORKS sürümlerine harika yenilikler ve geliştirmeler geldi; yeni sürüm de aynı şekilde pek çok yenilik ve geliştirme ile beraber geliyor. Bu sayfada bu yenilik ve geliştirmelerin en önemli olanlarından sizin için bahsettik. Hemen göz atmayı ihmal etmeyin!

SOLIDWORKS 2021 yenilikleri hakkında detaylı bilgi almak için: 0216 466 67 70

SAC METAL EĞRİSEL FLANŞ

Solidworks 2021 ile birlikte, kenar flanşı unsuru artık mevcut bir yüzeyin, süpürülmüş veya kenar flanşının düzlemsel olmayan teğet kenarlarını desteklemektedir.

Müşterilerimiz tarafından kullanılan üretim seçenekleri için Sac Metal tasarımının yetenekleri daha da gelişti. Bu sayede, Sac Metal tasarımlarının daha organik şekillere sahip daha estetik parçalar içermesine olanak tanır.

SILHOUETTE DEFEATURE

SOLIDWORKS 2021 ile birlikte Silhouette Defeature özelliği, basitleştirdiğiniz montajı mevcut montajda yeni bir konfigürasyon olarak kaydetme özelliğini içerecek şekilde daha da genişleyecektir.

Basitçe anlatmak gerekirse yeni bir dosya oluşturmanıza gerek olmayacaktır. Silhouette Defeature komutuyla mevcut ana montajınızı basitleştirerek, ayrıntılı veya performanslı olarak gerekli ihtiyaçlara göre üst düzey montajda kolayca geçiş yapabilirsiniz.

KULLANICI DENEYİMİ

SOLIDWORKS 2021 ile birlikte kullanıcılar renk ve görünümleri harici bir uygulamadan kopyalamasına olanak tanıyan Color Picker aracını içeriyor. Seçim yapıldıktan sonra, özellikler ve model gerçek zamanlı olarak güncellenir.

CAD modellerimizde üst düzey gerçekçi görünüm için çabalarken, doğru renkleri oluşturma ve özel görünüm paletleri oluşturmak hem fazla zamanımızı alabiliyor hem de renk eşleştirmek bir zorluk haline gelebiliyor.

Yeni özellik ile damlalık aracı, görünümler yöneticisine eklenerek işlemi basitleştirir ve hassasiyeti arttırır. Belirli bir renk paletini bulmak için hızlı web araması yaptığınızda, tam ihtiyacınız olan renkle çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bazen en basit şeyler en etkili olanıdır. Bu özellik çok sıra dışı görünmeyebilir ancak sıkıcı bir işlemi ortadan kaldırır.

TEKNİK RESİM – DETAY MODU

SOLIDWORKS 2021 ile birlikte kullanıcılar Detay modunda yeni oluşturulan ölçülendirmelere ek olarak eski ölçülendirmeleri düzenleyebilir. Detay, kırpma ve kopuk görünümler oluşturulabilir, düzenlenebilir, taşınabilir ve ölçü ve detaylandırmalar eklenebilir. Ek olarak delik sihirbazı içerisinde ki delikler ve ekstrüzyon ile kesme işlemleri için delik bilgileri kullanılabilecektir.

SOLIDWORKS 2020’de detay modu ilk kez karşımıza çıktığında kesinlikle harikaydı. Bu yıl yeni eklenen özellikler sayesinde detay modunun kapasitesinin her sene arttığını görüyoruz.

Artık montajı çözmek zorunda kalmadan(hatta montaja erişimimiz olmadan) teknik resimleri açıp düzinelerce işleve sahip olduğumuzu görüyoruz.

Detay modu son sürümlerde eklenen en etkili özelliklerden biridir ve kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda SOLIDWORKS’e eklenmiştir. Bu şekilde taleplere devam ederek SOLIDWORK’ün yetenekli geliştiricilerinin hayallerimizi gerçeğe dönüştürmeye devam etmesini sağlayabiliriz!

SIMULATION

SOLIDWORKS 2021 Simulation’da düzlemsel olmayan yüzeylerin uyumsuz teması birleşmiş temas türü ile modellendiği zaman artık kullanıcılar gerçeğe daha yakın sonuçlar alacaklar. Ek olarak, karışık eğrilik tabanlı meshdeki iyileştirmeler sayesinde artık sonuçların gerçekliğinden ödün vermeden daha hızlı mesh yapılabilecektir.

Basitçe kazan-kazan durumu vardır. Her kullanım durumunda hem performans iyileşecek hem de sonuç daha doğru olacaktır. Artık kullanıcı bu ikisi arasında seçim yapmak zorunda değildir.

SOLIDWORKS 2021, çıkış tarihi ve diğer haberler hakkında gelecekteki güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin.