Edgecam Mill/Turn - EDGECAM Türkiye Distribütörü - METROPOLSOFT

Edgecam Mill/Turn

Puntalar, ara yataklar, sub spindellar, çift taretler; C Eksenli, CY Eksenli ve B Ekseni
bugünün Multi-Task (çok işlevli) takım tezgâhlarında düzenli olarak kullanılmaktadır.

  TEKLİF İSTE   

  İlgilendiğiniz Ürünü Seçiniz:

  Metropolsoft'un kampanya, ürün ve yeniliklerinden haberdar olmak istiyorum.

  Çok İşlevli İşleme

  Puntalar, ara yataklar, sub spindellar, çift taretler; C Eksenli, CY Eksenli ve B Ekseni bugünün Multi-Task (çok işlevli) takım tezgâhlarında düzenli olarak kullanılmaktadır. Çarpma ihtimalinin yüksek olduğu bu ortamlarda, Edgecam’ın torna ve freze kombinasyonlarını tek bir ortamda kullanması bu makinelerin programlanması basit ve güvenli hale getirir.

  4 ve 5 eksenli simultane (eşzamanlı) frezelemenin eklenmesiyle, bu takım tezgâhlarının simülasyonu daha da kolaylaştırılmıştır.

   

  Edgecam Turn Mill

  Bir bakışta özellikler:

  Tek bir işleme ortamı,

  Komple tezgâh ve takım yolu simülasyonu,

  Çevrim süresini azaltın,

  İşleme esnasında tam çarpma kontrolü,

  Sub-spindle, Çift Taret, C, Y ve B eksen işleme için destek.

   

  Edgecam Mill-Turn SimülasyonuMill-Turn Simülasyonu Edgecam tam bir kinematik simülasyon paketi sunar. Parça tezgâha bağlanıp işlenmeden önce tüm çevrimler ve hareketler, puntalar birebir makine görünümleri ile test edilerek, kontroller tam güvenle yapılır. Simülatör, kullanıcıya simülasyonun her yönünü tam olarak kontrol edebilen birçok görüntüleme seçeneği de dâhil olmak üzere tam çarpma algılama özelliğini sunan kendi başına güçlü bir araçtır. Hangi komutların simüle edildiği kullanıcıya bildirim olarak verilir, bu da programın hangi aşamalarının sorunlara neden olabileceğini gösterir. Karşılaştırma araçları, takım tezgâhına parça bağlanmadan önce parçayı tam doğru şekilde işlemeyi bize gösterir.

  4/5 Eksenli Eş Zamanlı Mill/Turn tezgâhları ve diğer tezgâh konfigürasyonlarında bulunmayan daha fazla esneklik ve kabiliyete sahip birçok kullanıma sahiptir. Bu konfigürasyonların çoğunda çok eksen, üst taretler, alt taret, CYB ve Sup Spindlellar bulunmaktadır.

  Edgecam, en son kesme teknolojilerini ve tezgâh çevrimlerini kullanır ve bunu 4/5 Eksen eşzamanlı frezeleme opsiyonları ile sunar. Birçok iş kolu için, Mill/Turn tezgâhı üzerinde bu seçeneğe sahip olmak artık zorunlu hale gelmektedir

  EdgecamEdgecam 4 ve 5 eksenli eşzamanlı frezeleme simülasyonu, tezgâh ve fikstürlerin simülasyonunun eklenmesiyle, kontrol; tecrübeli imalat mühendisleri için bile kolaylaştırılmıştır.

   

  Özellikleri şunlardır:

  Eksenel Frezeleme Bu mod, kullanıcıya, Z ekseni boyunca programlamaya izin veren döner opsiyonlar ile C eksenini kullanarak frezeleme işlemlerini gerçekleştirme olanağı tanır.

  Radyal Frezeleme Kullanıcının, çapı çevreleyen özellikleri tezgâh üzerinde kullanmasına ve kullanıcının bileşeni çevirmesine esneklik kazandırmasına ve ardından canlı takımlamayı kullanarak Mill özelliklerini oluşturmasına olanak tanır.

  Y Eksen Frezeleme Y eksen frezeleme özellikleri, mühendislere takım yolu oluşturmada ve CNC kod çıktısı üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Edgecam, takım tezgâhında uygun olan düzlem değiştirmeyi destekler ve gerektiğinde yaylar çıkartarak CNC kodunu en aza indirir.

  B Eksen Kafa Desteği: Bir Mill-Turn çalışmasında Edgecam, tek spindle veya sub-spindle makinelerinde çalışan B eksen kafa desteği özelliğini tamamen destekler.

  Üst tarette konumlandırılmış B Eksen, Mill / Turn parçalarına farklı yaklaşımlar sağlayarak, mühendislere kompleks bileşenlerin programlanması için daha esnek bir yaklaşım kazandırır.

  Edgecam Katalog