Edgecam Designer CAM için CAD Çözümü - METROPOLSOFT

Edgecam Designer CAM için CAD Çözümü

EDGECAM DESIGNER CAD ve CAM arasındaki boşluğu doldurur.

EDGECAM DESIGNER HAKKINDA

CAD ve CAM arasındaki boşluğu dolduran EDGECAM DESIGNER, fikstür tasarımından parça onarımı ve modifikasyonuna kadar geometriyi alıp üretime değin götüren en üst düzey CAD çözümüdür. EDGECAM Türkiye Distribütörü Metropolsoft, çözüm ortaklarına yalnızca kusursuz bir satın alma deneyimi değil, uzman ekibinden teknik destek ve eğitim hizmeti de sağlar.

📝 HEMEN TEKLİF AL

EDGECAM DESIGNER ÖZELLİKLERİ

Doğrudan Modelleme

Doğrudan modelleme, bir tasarım değişikliği yapmak için uzun bir parametre dizisini değiştirmekten daha çok kullanıcının istediği şekli elde etmek için geometriyi itmesi, çekmesi ve sürüklemesidir. Bu sayede kullanıcıyı geleneksel bir modelleme sisteminin kısıtlamalarından kurtarır.  Bu değişiklikler tamamen serbest biçimde veya sayısal artışlarla ve mevcut ölçümlerden alınan ölçümlerle yönlendirilebilir. Orijinal modelin nasıl inşa edildiğine dair bilgi artık gerekli değildir. Doğrudan modelleme ile kullanıcıya ister yeni bir parça tasarlasın, ister mevcut bir parçayı değiştirsin, Edgecam’in desteklediği sayısız CAD formatının herhangi birinde oluşturulan tasarım elde edilir.

Kullanım Kolaylığı

EDGECAM DESIGNER, çevrimiçi yardıma sahip basit bir menü ve simge komutları ile başlatmayı hızlı ve kolay hale getirir. Programlanabilir işlevle birlikte dinamik döndürme, yakınlaştırma ve kaydırma tuşlar ve fare düğmeleri ile yazılımcının çalışmasını hızlandırmaya yardımcı olur. Sınırsız geri alma ve yineleme kullanıcı tarafından tanımlanabilir yer imleri ile işlemler, tasarım süreci boyunca tasarımcının geriye ve ileriye doğru hareket etmesini sağlar. Kullanıcı tarafından tanımlanabilen renklerle çok katmanlı ve çok kaynaklı kontrol paletler ve çizgi stilleri, çok karmaşık tasarımları incelemeyi, oluşturmayı ve bunlarla çalışmayı kolaylaştırır. CAD dosyaları ve büyük montajlarda, şeffaflık kontrolü ve dinamik bölümleme, görselleştirmeyi kolaylaştırır.

Model İyileştirme

İçe aktarılan modellerde yüzeyler arasındaki küçük boşluklar, çok küçük yüzey yamalarının yeniden inşa edilmesi gibi zaman alıcı süreci önleyerek otomatik olarak iyileştirilebilir. DESIGNER, kapsamlı yüzey kaplama paketini kullanarak yüzeylerin bozuk olduğu bölümlerde kenar eğri geometrisini otomatik olarak oluşturarak yüzeyleri yeniden oluşturmayı kolaylaştırır. Otomasyon, zaman alan model temizleme sürecini çok daha hızlı ve basit hale getirir. Katı bir gövde üretmek için bir yüzey modelinin kapatılması, tasarım sürecindeki sorunlarını ortadan kaldırır ve katı modellemenin faydalarını anında kullanıcıya getirir. Katı ve yüzey teknolojisi arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapma yeteneği, kullanıcının zor CAD verileriyle çalışabilmesini sağlayarak sınırsız özgürlük sağlar.