AluFrame Assistant - SOLIDWORKS - METROPOLSOFT

AluFrame Assistant

AluFrame Assistant, SOLIDWORKS ile yüzde yüz entegre çalışan parametrik bir 3B CAD yazılımıdır.

SOLIDWORKS ile Alüminyum Profil Tasarımı

AluFrame Assistant, SOLIDWORKS ile %100 entegre çalışan parametrik bir 3B CAD yazılımıdır. Alüminyum profiller ve bağlantılarını oluşturmak için kullanabileceğiniz güçlü ve kullanıcı dostu özellikleri ile yaratıcılığınızı limitsiz bırakın.

Genel bağlantıları da içeren karmaşık tasarımlarınızı ister cıvata bağlantılı isterseniz bağlantısız olarak hızlı ve verimli bir şekilde oluşturun.

Detaylı bilgi almak için bize 0216 466 67 70 numarasından ulaşabilirsiniz.

Konfor tasarım süreçleri için oldukça önemlidir. AluFrame Assitant for SOLIDWORKS ile genel bağlantılar saniyeler içerisinde yerleştirilebilir. Buna ek olarak cıvata delikleri ve kırpmalar gibi gerekli unsurlar da otomatik eklenir.

Farklı imalatçıların standart bağlantılarının yanı sıra her türlü karmaşıklık seviyesinde bağlantılar da eklemek mümkün. Bir kere kendiniz oluşturduktan sonra artık kütüphanede kayıtlı olacaktır. Tek bir tasarım veya imalat yönetmine takılmak zorunda değilsiniz.

Profiller, Kütüphaneler ve Kesmeler

Tüm tedarikçilerin profilleriyle oluşturulabilir. Kendi profiliniz kolayca oluşturulabilir. Farklı tedarikçilerin profil katalogları sitemizden ücretsiz bir şekilde indirilebilir.

Standart Bağlantılar

Standart bağlantılar sadece birkaç tıklama ile tasarıma eklenebilir. Yazılım, profil üreticisi ve slot boyutu ile eşleşen veritabanındaki bağlantıları önerir.
Bağlantıyı seçtikten ve yeri gösterildikten sonra tüm parçalar otomatik olarak konumlandırılır, alt montajlar oluşturulur ve gerekli imalat yöntemi (matkap delme gibi) uygulanır.

Akıllı Veritabanı

AluFrame Assistant kendi kendine öğrenen bir veritabanına sahiptir böylece yeni bağlantılar hızlıca öğretilebilir. Bir bağlantının bir kere elle oluşturulmasından sonra, veritabanı otomatik olarak profil türünü, slot boyutunu ve kullanıcı tarafından belirlenen özellikleri öğrenir. Bu sayede gelecekte bağlantı otomatik olarak eklenebilecektir ve ek bilgiler yönetilebilecektir.

Tekerlekler, ayaklar, kapamalar

Tekerlek, ayaklar, kapamalar ve benzer bileşenlerin otomatik yerleştirilmesi. Bileşenlerin profilin başında veya sonunda olması gerektiği gibi konumlandırılması
Profillerde uygulanması gereken tüm işlemler otomatik olarak uygulanır ve bileşenlerin kullanıcı tanımlı özellikleri yazılır.

Tekil malzeme listeleri

Parça listeleri Excel’e aktarılabilir.

Tamamen özelleştirilebilir taslaklar.

Öğe numarasının manuel veya otomatik olarak atanması.

Bu süreçlerde sınırsız seçenek imkanı. Taslaklar temiz bir xml şeması üzerinden ayarlanabilmektedir ve yeni bir template oluşturulabilir.

SolidSteel parametric  hakkında bilgi almak için burayı tıklayınız

DSTV Assistant hakkında bilgi almak için burayı tıklayınız