3DEXPERIENCE® Analiz - Simulia- METROPOLSOFT

ANALİZ (SIMULIA)

3DEXPERIENCE SIMULIA GENEL BAKIŞ

ZORLU SİMÜLASYONLARINIZIN CEP HERKÜLÜ: SIMULIA!

3DEXPERIENCE – SIMULIA, bulut tabanlı 3DEXPERIENCE® Platformu üzerinde yer alan bağlantılı, güçlü ve iş birliğine dayalı simülasyon çözümlerinden oluşan bir portföydür. SOLIDWORKS® 3D tasarımlarınıza ilişkin mühendislik sorunlarını tam veri ilişkilendirilebilirliği ile çözerek tasarım yeniliklerini hızlandırmanıza yardımcı olur.

Uzun yıllardır, bilgisayar destekli mühendislik(CAE) pazarında kendini kanıtlamış dahili Abaqus çözümleyici teknolojisinden yararlanarak en basit doğrusal statik analizden en karmaşık doğrusal olmayan düşme testi ve darbe analizlerine kadar tüm yapısal analiz görevlerini tamamen güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Kısaca 3DEXPERIENCE® Platformu

Sezgisel, etkileşimli 3DEXPERIENCE® Platformu, ekiplerinizin herhangi bir yerden bir web tarayıcısı aracılığıyla 3D simülasyon sonuçlarını paylaşmalarını ve görselleştirmelerini, gerçek zamanlı olarak iş birliği yapmalarını sağlar. Ayrıca proje teslimini hızlandırmak için kolayca görevler oluşturabilir, atayabilir ve birden çok projeyi yönetebilirsiniz.

3DEXPERIENCE® Platform Collaborative Business Innovator ve Collaborative Industry Innovator rollerine de göz atmayı unutmayın.

GERÇEK DÜNYA KOŞULLARINDA ANALİZ

3DExperience – SIMULIA,  gelişmiş, güçlü ve güvenilir simülasyon araçlarıyla ürün geliştirmek isteyen herkesin bu bağlamdaki ihtiyaçlarına yönelik tam simülasyon çözümleri sunan 3DExperience Platform ürünlerini kapsar. İşletmenizin günlük birçok ihtiyacına ve akışına yönelik çözümler sunan 3DExperience Platformu, analiz ihtiyaçlarınız için de SIMULIA olarak adlandırılan çözümler barındırmaktadır.

 • SIMULIA ile yapısal(structral) analizler, akışkanlar dinamiği(cfd) analizleri, termal analizler, kalıp enjeksiyon(plastik) analizleri tek bir kapsamlı ortamda çoklu fizik esaslarına uygun olarak yapılabilmektedir.
 • Kullanıcılar dilerlerse, gelişmiş donanımsal özelliklere gerek kalmaksızın bulut tabanlı hesaplama(cloud computing) avantajından yararlanabilmektedir.
 • 3Experience Platformu’nun diğer çözümlerinde olduğu gibi, analiz çözümlerinde de kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik roller hazırlanmıştır. Dolayısıyla SIMULIA için de farklı rollerden ve bu rollere bağlı uygulamalardan(apps) söz etmek gerekmektedir.

YAPISAL ANALİZLER

3DExperience SIMULIA ile, analiz mühendisleri, statik veya dinamik davranışlar modelleyerek, daha dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler üretebilirler. Ürünler henüz tasarım aşamasındayken gerçek dünya koşulları altındaki davranışları öngörülebilir.

 • 3DExperience Platformu içerisindeki işbirliği araçları sayesinde, SOLIDWORKS kullanıcıları doğrudan ABAQUS analiz ortamı içerisinde kolayca çalışabilir, veri alışverişi yapabilirler.
 • SIMULIA içerisindeki yapısal analiz araçları, tasarladığınız ürünlerin performanslarını, alanında dünyaca ünlü ABAQUS Sonlu Elemanlar Analizi(FEA) çözücüsünü kullanarak sanal ortamda test etmenizi sağlar.
 • Kullanıcı tarafından müdahale edilebilen gelişmiş mesh yöntemleri ve gerçek dünyayı daha iyi modellemek adına mevcut olan birçok sınır koşulları sayesinde SIMULIA tasarımcılar için hem kolay hem de güçlü bir analiz aracı halini almıştır.

YAPISAL ANALİZLER – ROLLER

STRUCTURAL DESIGNER

Structural Designer rolüyle tasarımların yapısal statik analizi yapılabilir.

 • Structural Designer rolüyle çalışılabilen analiz türleri:

-Doğrusal(Lineer) Statik Analiz

-Frekans Analizi

-Termal Analiz

 • SOLIDWORKS ile bağlantılı bir çalışma ortamı mevcuttur.

STRUCTURAL PERFORMANCE ENGINEER

Structural Performance Engineer rolüyle son derece karmaşık olabilen parçalar arası etkileşim ve yüksek deformasyon problemleri, Doğrusal Olmayan Statik ve Dinamik analizler kullanılarak oldukça hızlı ve güvenilir biçimde çözülebilir.

 • Metal, kauçuk, plastik ve nitinol gibi çeşitli malzemelerin mekanik davranışları modellenebilir.
 • SOLIDWORKS ile bağlantılı bir çalışma ortamı mevcuttur.
 • Gelişmiş hexahedral meshleme mevcuttur.
 • Hızlı çözüm süreleri için bulut tabanlı çözüm(cloud computing) seçeneği vardır.

STRUCTURAL ENGINEER

Structural Engineer rolüyle montajların yapısal statik ve titreşim performans analizi yapılabilir.

 • Structural Engineer rolüyle çalışılabilen analiz türleri:

-Doğrusal(Lineer) Statik Analiz

-Harmonik Analiz

-Modal Zaman Geçmişi Analizi

 • SOLIDWORKS ile bağlantılı bir çalışma ortamı mevcuttur.

STRUCTURAL MECHANICS ENGINEER

Structural Mechanics Engineer rolü sayesinde, explicit çözücü kullanılarak, çarpışma ve darbe testleri, üretim senaryoları(bükümler, form vermeler, talaş kaldırma vb.) problemleri çözülebilir.

 • Rastgele titreşim ve karmaşık frekans analizleri yapılabilir.
 • Deneysel test verileri esas alınarak malzeme kalibrasyonu yapılabilir ve elde edilen sonuçlar analizlerde kullanılabilir.
 • Hızlı çözüm süreleri için bulut tabanlı çözüm(cloud computing) seçeneği vardır.

AKIŞ VE TERMAL ANALİZLER

SIMULIA’nın sunduğu Fluid Dynamics Engineer rolü ile Computational Fluid Dynamics (CFD) analizlerini son derece güvenilir şekilde gerçekleştirmek mümkündür. CFD, sınırlandırılmış belirli bir akış hacmi üzerindeki akışkan(sıvı veya gaz) etkilerini nümerik olarak inceleme tekniğidir. Aynı teknikle ısı transferi problemleri de incelenerek, tasarımlar için gerekli iyileştirmeler öngörülebilir.

 • Fluid Dynamics Engineer rolüne sahip tipik bir SOLIDWOKRS kullanıcısı veya analist kolayca, ısı değiştirgeci, valf tasarımı, aerodinamik, pompa ve fan analizleri gibi iç ve dış akış analizlerini gerçekleştirebilir.
 • Fluid Dynamics Engineer rolü ile yüzey gerilimi, dönen bölgeler ve serbest yüzey gibi bir çok karmaşık problem de gerçeğe oldukça yakın biçimde çözümlenebilmektedir.
 • Fluid Dynamics Engineer rolünün sunduğu uygulamalarla otomatik olarak akışkan hacmi tanımlanabilmektedir.

AKIŞ VE TERMAL ANALİZLER – ROLLER

FLUID DYNAMICS ENGINEER

Fluid Dynamics Engineer rolü sayesinde, ürünlerde çözülmesi gereken önemli sorunlar haline gelen karmaşık akışkanlar dinamiği ve ısı transferi problemleri çözülebilir.

 • Hesaplamaya dayalı akışkan hacmi otomatik olarak tanınır.
 • Kayar mesh, dönen bölgeler, serbest yüzey, yüzey gerilimi ve akışkan – yapı etkileşimi gibi gelişmiş unsurlar mevcuttur.
 • SOLIDWORKS CAD ortamına bağlantı mevcuttur.

SIMULIA hakkında detaylı bilgi almak için:

0216 466 67 70

SIMULIA için hemen bir form doldurun, size 24 saat içerisinde dönüş yapalım.

PLASTİK ENJEKSİYON KALIP ANALİZLERİ

SIMULIA’nın sunduğu plastik enjeksiyon analiz araçları ile, plastik parça tasarımcıları, kalıp tasarımcıları ve plastik enjeksiyon kalıp üreticileri sıvı plastiğin kalıp boşluğundaki akışını, hacmi doldurmasını ve soğuyarak amaçlanan ürünü meydana getirmesini sanal ortamda görebilirler. Henüz üretim gerçekleşmeden karşılaşılabilecek birçok sorunun önüne bu sayede geçilebilir.

 • Plastics Injection Engineer rolü ile, kullanıcılar sık karşılaşılan kısa vuruş, yüzey çöküntüsü, birleşme izleri ve çarpılma gibi sorunları öngörebilir. Böylece yüksek kaliteli ve maliyetli revizyonlardan uzak kalıp üretimleri gerçekleşir.
 • 3DExperience Platformu’nun sağladığı bu teknolojide kullanıcılar bulut tabanlı simülasyon çözümü, SOLIDWORKS CAD ortamına bağlantı ve yardımlı iş akışı gibi ortak birçok özelliğe de sahip olmaktadır.

PLASTİK ENJEKSİYON KALIP ANALİZLERİ – ROLLER

PLASTICS INJECTION ENGINEER

Plastics Injection Engineer rolü sayesinde, maliyeti yüksek kalıp revizyonlarını azaltıp, daha kaliteli plastik ürünler üretmek daha kolay olacaktır.

 • Plastik enjeksiyon süreçlerinin simülasyonunun yapılmasını sağlar.
 • Kısa vuruş, soğuk birleşme izleri, yüzeysel çökmeler ve çarpılmalar gibi üretim kusurları öngörülüp engellenebilir.
 • Yardımlı analiz tamamlama süreci mevcuttur.
 • Hızlı çözüm süreleri için bulut tabanlı çözüm(cloud computing) seçeneği vardır.

FAYDALAR

Tüm SIMULIAworks çözümleri, SOLIDWORKS 3D CAD ile entegre bir iş akışı sunar ve aynı kullanıcı arayüzünü kullandığı için mühendislerinizin yeni çözümlerden haberdar olmasını kolaylaştırır.

 • Erişilebilir

İş akışı SOLIDWORKS’te başlar, böylece SOLIDWORKS verileriyle süreklilik ve bağlantı sağlanır

 • Güçlü

Otomotiv, havacılık, enerji, endüstriyel ekipman ve yüksek teknoloji gibi birçok sektörde simülasyon uzmanları tarafından kullanılan kanıtlanmış Abaqus teknolojisi ile güçlüdür.

 • İlişkilendirilebilir

Tüm ürünler arasında bir entegrasyon vardır.  Bu da yapmak istediklerinizi daha hızlı ve güvenilir yapmayı sağlar.

 • İşbirliğine Dayalı

Yapılmakta olan tüm çalışmaları, yapılan tüm çalışmaları hatta geçmişteki çalışmaları kolayca tüm ekiple paylaşabilir, belirlediğiniz iş bölümü çerçevesinde değişiklikler yapabilirsiniz.

 • Bulut Tabanlı Hesaplama İmkanı

Bağlantılıdır, yani bulut tabanlı ve işbirliğine dayalı 3DEXPERIENCE platformu ile artık daha hızlı karar almak için verileri, kişileri ve süreçleri bağlayabilirsiniz.

 • Ölçeklenebilir

İhtiyaçlarınıza yönelik çözümleri belirleyebilir, kullanmak istediğiniz kadarını kullanabilir ve kapasiteyi dilediğiniz ölçüde genişletebilirsiniz.