fbpx

3DEXPERIENCE PLATFORMUNA GENEL BAKIŞ

3DEXPERIENCE Nedir?

3DEXPERIENCE Platformu, geleceğin yenilikçi ürün geliştirmeleri için yeni nesil bir iş platformu sunar. Platform sayesinde firmanızın dijital dönüşümünü, iş süreçlerini yönetmeyi ve piyasadaki en iyi tasarım ve analiz uygulamalarına sahip olmasını sağlarsınız.

▶ Videoyu İzle
3DEXPERIENCE KUMPAS

3DEXPERIENCE Platform

3DEXPERIENCE Works, kullanıcılara muhteşem bir deneyim sunmayı amaçlayan, ürünlerinizi pazara daha hızlı sunmanız noktasında size yardımcı olacak esnek, ölçeklenebilir bir iş çözümüdür. Bu yeni tasarım çözümüyle birimler arasında inovasyon ve işbirliği sağlanır. Kullanımı kolay, tek bir ara yüzü olan 3DEXPERIENCE Works, güvenilir uygulamalara ev sahipliği yapar. Platform hem bulutta hem de yerelde, size yeni esneklik ve performans seviyeleri sunar.

HİTAP ETTİĞİ SEKTÖRLER

3D EXPERIENCE Platformu, fikirlerden tasarım ve modellemeye, ürünlerin üretimine ve dağıtımına kadar tüm süreçleri ve disiplinleri en iyi şekilde entegre etmeyi başarmış, 3D modelleme, sosyal işbirliği, simülasyon ve bilgi zekası teknolojileri kullanımına ve Endüstri 4.0’a önem veren tüm sektörleri hedeflemektedir.

3DEXPERIENCE PLATFORMU NASIL ÇALIŞIR?

3D EXPERIENCE NASIL ÇALIŞIR?

3D EXPERIENCE’ın, kalbi işbirliğidir. Gerçek bir dijital entegrasyon ile tüm katılımcılar / kullanıcılar aynı sürümde çalışır ve projenin durumu ile ilgili doğru bir bakış açısına sahip olur.

▶ Videoyu İzle

KUSURSUZ MULTI-CAD İŞBİRLİĞİ

3DEXPERIENCE Works pek çok farklı kaynaktan gelen tasarım verilerini yönetir; güvenliğini sağlar ve tüm şirket ve değer zinciriniz için erişilebilir kılar. SOLIDWORKS ve 3DEXPERIENCE uygulamalarından gelen CAD içerikleri daha önce mümkün olmayan yeni yöntemlerle ortak kullanılabilir, düzenlenebilir ve dağıtılabilir. Projeyle ilgili farklı birimlerdeki tüm katılımcıların kendi tercih ettikleri araç ve uygulamalardaki çalışmalar ve alternatif tasarım akışları kolay bir şekilde birleştirilebilir.

.

SOLIDWORKS ile 3DEXPERIENCE – Bulut Ortamında Endüstriyel Tasarım Webinarı – Önemli Kısımlar Video Galeri 

3dexperience arayüz

GERÇEK BİR İŞBİRLİKÇİ TASARIM ARACI

3DEXPERIENCE’ın en belirgin özelliklerinden biri iş birliğidir. Aynı ara yüzü kullanan tüm katılımcıların katkısıyla, yenilikçi fikirler paylaşılır, takip edilir ve istişare edilir. Tüm katılımcıların aynı sürümde çalışması ve projenin durumu ile ilgili doğru bir bakış açısına sahip olmaları; firmalara gerçek bir dijital entegrasyon sağlama şansı verir. Böylelikle, hem tedarikçiler hem de müşteriler, iş akışlarına katkı sağlayabilirler. Aynı zamanda 3DEXPERIENCE platformu, şirketinizin ürünler alıp satabileceği mühendislik platformlarına da erişim sunar.

.

ZAMANINDA VE AZ MALİYETLE TESLİMAT

3DEXPERIENCE Proje Yönetim araçları doğrudan platform üzerinde çalışmasının yanı sıra SOLIDWORKS tasarım ekranından da erişilebilir. Termin esaslı proje yönetimi odağıyla, tasarım dosyaları veya dokümanlar her zaman proje görevine eklenir; yani işi tamamlamak aynı zamanda görevi tamamlamaktır. Projeyi bir sonraki aşamaya taşır. Proje planlaması için araçlar, risk değerlendirmesi ve kaynak yönetimi, proje ve program yöneticilerine işi zamanında ve az maliyetle tamamlamaları için ihtiyaç duydukları araçları verir.

SOLIDWORKS ile 3DEXPERIENCE – Bulut Teknolojisi Entegrasyonu Webinarı – Önemli Kısımlar Video Galeri 

3dexperience interface arayuz

UÇTAN UCA İŞ PLATFORMU

3DEXPERIENCE Platformu, şirket çapında tüm ürün yaşam döngüsü boyunca tek bir model ve iş akışına sağlar. Elveda “TASARIM_son_final_v4_ENSON.sldprt”
Yenilikçi fikir oluşturmaktan detaylı tasarıma, sanal testlere, ürün tedariğine, değişim yönetimine, imalat planlamasına ve imalat sonrası desteğe kadar olan tüm süreçleri 3DEXPERIENCE Platformun’da yönetebilirsiniz. Düzenleyici alt görevler ve onaylar için gerekli veriyi yönetebilir ve ürününüzü tüm yaşam döngüsü boyunca takip edebilirsiniz.

COLLABORATIVE BUSINESS INNOVATOR

Collaborative Business Innovator rolü ile;

 • Çalışanlarınızı, tedarikçilerinizi, müşterilerinizi, tüketicilerinizi ve denetleyicilerinizi sürdürülebilir bir yenilikçilik için yapısal bir şekilde birleştirebilirsiniz.
 • Tüketiciler ve müşterilerle erken fikir aşamasından itibaren etkileşime geçerek yenilikçiliğinizi daha hızlı sağlayabilirsiniz
 • En az çaba ile tüm değer zincirinizdeki geri bildirimleri elde edebilir ve inceleyebilirsiniz
 • Elinizdeki veya raporlardaki eski data ile değil, işletme içerisindeki tüm verileri göz önünde bulundurarak doğru kararlar verebilirsiniz
 • Değer zincirinizde hızlıca paylaşarak üretkenliğinizi arttırabilirsiniz. Veri güncelleştirmesine ve durum yönetimine daha az zaman harcayabilirsiniz.

COLLABORATIVE INDUSTRY INNOVATOR

Collaborative Industry Innovator rolü ile;

 • Ürün geliştirme döngüsünü kısaltarak, değer ağınız boyunca yenilikçiliğinizi maksimize edebilirsiniz
 • Sistemsel bir endüstriyel ürün geliştirme sürecinde iş birliği sağlayabilirsiniz.
 • Geliştirilmiş ve güvenli veri erişimi ile daha verimli çalışabilirsiniz.
 • Anlık eş zamanlı işbirliğini sağlayabilir; karar verme süreçlerini geliştirebilir ve tasarımı istenilen seviyeye daha hızlı getirebilirsiniz.
 • Her zaman en güncel bilgi ile çalışıp, benzerlikten kaynaklı hataları azaltabilirsiniz.
 • Özel ve paylaşılan sorunları, görevleri ve değişim taleplerini oluşumundan tamamlanmasına kadar sezgisel olarak organize edebilir, görüntüleyebilir  ve takip edebilirsiniz.

3DEXPERIENCE SIMULIAWORKS

SIMULIAWORKS Rolleri ile;

 •  İleri seviye analiz ihtiyaçlarınızı bulut ortamında  gerçekleştirebilirsiniz.
 •  Hem SOLIDWORKS hem de xDesign ile tasarladığınız teknik resim veya şekilleri doğrudan bulut ortamında test edebilirsiniz.
 •  Kiralama sistemi sayesinde dönemsel analizleriniz için kullanabilir ve maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.
 •  Dünya çapında üst düzey firmaların kullandığı analiz çözümlerini uygun fiyatlı olarak kullanabilirsiniz

3D CREATOR

 • 3DExperience 3D Creator tarayıcı tabanlı çözümleri ile ek yazılım yüklemeleri olmadan tasarım dosyalarına anında erişim sağlar
 • Bulut tabanlı 3DEXPERIENCE sayesinde tasarım verilerinin kolay paylaşımı mümkündür
 • Design Guidance (Tasarım Rehberi), ürün gerekliliklerinizi karşılamak için minimum malzemenin nerede olması gerektiğini önermeye izin verir
 • Yerleşik revizyon kontrolü, özel araçların ek yükü olmadan izlenebilirliği sağlar
 • SolidWorks XDesign, SOLIDWORKS masa üstü konforunuz ile bulut ortamında parametrik tasarım yapmanızı sağlar.

SİZE SAĞLADIĞIMIZ HİZMETLER

Teknik Destek

teknik destek v3

Uzman teknik destek ekibimiz tarafından ihtiyacınız olan her zaman telefon desteği, canlı uzaktan erişim hizmetleri

Online/Offline Eğitimler

online eğitim v3

Webinarlar,  uygulamalar, soru cevaplar, makaleler ve teknik ipuçları ile kapsamlı olarak online /offline eğitim hizmetleri

Abonelik Hizmetleri

abonelik hizmetleri v3

Ücretsiz olarak yükseltmelere ve bilgi bankası, ücretsiz sertifika sınavları, ücretsiz eğitimler gibi geniş bir çeşitliliğe sahip bilgi kaynaklarına erişim