fbpx
3dexperience tasarım

3DEXPERIENCE TASARIM

En Gelişmiş Tasarım Platformunda Yeni Nesil CAD Teknolojisi

3DEXPERIENCE Platformu Catia ve Solidworks gibi tasarım programları ile bağlantılı bir şekilde bulut sistemi üzerinde çalışarak; tasarım verileri ve belgelerini yönetmek için teknolojik altyapıyı sağlar.

3DEXPERIENCE platformundaki tasarım rolleri, güçlü 2D ve 3D modelleme yeteneklerini birleştirerek ekip üyeleriyle hızlı ve verimli bir şekilde işbirliği yapmanıza olanak tanır. Bulut üzerinde tutulan veri tekrar tekrar kullanılabildiğinden; kullanıcılar, tasarım geçmişini kaybetmeden tasarım rollerini sorunsuz bir şekilde değiştirebilir. Yeni 3DEXPERIENCE Design rolleri, SOLIDWORKS programını tamamlayarak kullanıcılara daha fazla işlevsellik sağlar. 3DEXPERINCE WORKS içinde birçok rol bulunur.

3DExperience Tasarım Paketleri

3D CREATOR

  • 3DExperience 3D Creator tarayıcı tabanlı çözümleri ile ek yazılım yüklemeleri olmadan tasarım dosyalarına anında erişim sağlar
  • Bulut tabanlı 3DEXPERIENCE sayesinde tasarım verilerinin kolay paylaşımı mümkündür
  • Design Guidance (Tasarım Rehberi), ürün gerekliliklerinizi karşılamak için minimum malzemenin nerede olması gerektiğini önermeye izin verir
  • Yerleşik revizyon kontrolü, özel araçların ek yükü olmadan izlenebilirliği sağlar
  • SolidWorks XDesign, SOLIDWORKS masa üstü konforunuz ile bulut ortamında parametrik tasarım yapmanızı sağlar.

3D SCULPTOR

  • 3DExperience 3D Sculptor rolü ile bulut üzerinde Sub-D (mesh tabanlı) modellemeyi kullanarak karmaşık organik şekiller ve gelişmiş yüzeyler oluşturun.
  • Yeniden modellemeye gerek kalmadan ürün yaşam döngüsünün herhangi bir noktasında tasarımınızda değişiklik yapabilirsiniz. Yaptığınız değişiklikler bulut ortamında korunur.
  • SolidWorks xShape, karmaşık yüzeyleri sezgisel ve hızlı bir şekilde itme ve çekme hareketlerini kullanarak oluşturma imkanı sağlar.
  • SolidWorks xShape üzerinde tasarlanan serbest formlu modelleri SOLIDOWORKS ile tam entegre şekilde çalıştırın.

3DExperience Tasarım Özellikleri

Sıfırdan inşa edilen yeni CAD teknolojisi ile arttırılmış büyük montaj performansı ve esnek tasarımlarınız için gelişmiş özelliklere sahip olun

Tarayıcı tabanlı uygulamalar, her yerden ve her cihazdan tasarıma izin verirken, bulut bağlantılı uygulamalar verileriniz ve tercihlerinizle sürekli bağlantı kurar.

Zorlu ve karmaşık yazılım güncellemelerine ve yeni sürüm kurulumlarına veda edin. CAD uygulamaları otomatik olarak güncellenir ve doğrudan buluttan yayınlanır.

Sub-D (Mesh model) modellemenize itme çekme komutları ile başlayarak birinci sınıf yüzeyler oluşturabilirsiniz. En zorlu serbest form modellerinizi eksiksiz ve yaratıcılıktan ödün vermeden gerçekleştirin.

Amaçlanan tasarımı ortaya çıkaran ve daha az kullanıcı girdisiyle optimize edilmiş karmaşık tasarımlar üreten akıllı tasarım iş akışlarına sahip olun. Makine öğrenimi, yazılımın bir sonraki hareketinizi sizden önce bilmesine yardımcı olur.

Şirketinizin başka bir yerindeki tasarım verilerinden yararlanmak için 3DEXPERIENCE Platformu’nun mevcut özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede proje katılımcılarınıza her zaman etkileşim halinde olursunuz.

3DExperience Platform hakkında detaylı bilgi almak için:  0216 466 67 70