3DEXPERIENCE Nedir? | 3DEXPERIENCE Avantajları Nelerdir?
25 Temmuz 2023

3DEXPERIENCE Nedir? | 3DEXPERIENCE Avantajları Nelerdir?

Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE’ı veri odaklı, model tabanlı bir ortama dijital dönüşümü mümkün kılan uygulamalar ve hizmetler sunan bir İş Deneyimi Platformu olarak tanımlıyor . Bunun anlamı, 3DEXPERIENCE platformunun tüm ekipleriniz için işbirliğini basitleştirmeye yardımcı olmak amacıyla insanları, süreçleri ve verileri bulut tabanlı bir ortamda bir araya getirmesidir. İnternet erişiminizin olduğu tüm cihazlardan kullanıcı adınız ve şifreniz ile iş dünyanıza kolayca bulunduğunuz noktadan giriş yapabilirsiniz.

Her zamankinden daha planlı ilerlemenize olanak sağlayacak platform içerisinde; tüm sorunlarınıza hitap edecek şekilde tasarlanan birçok uygulama bulunmaktadır. İçerisinde; planlama, tasarım, analiz, görselleştirme, dökümantasyon, ürün yaşam döngüsü, bilgi paylaşımı için Wiki ve veri depolama için Drive gibi birçok eklentiyi içerisinde barındırır. Tüm ihtiyaçlarınızı çözebilecek ve dosya karmaşıklığını giderecek bir çözüm olarak karşınıza çıkar.

3DEXPERIENCE’nin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

3DExperience’ ın kullanıcısına sunduğu birçok avantajı bulunur. Basit ve tek bir ara yüz üzerinde çalışan platformda tüm ek uygulamalar kolay bir şekilde bulunabilir, listelenebilir ve kullanılabilir.

Tüm verilerinizi bulutta depolama imkanı sunduğundan dolayı hiçbir cihaza tam olarak bağlı kalmazsınız. Bu da ürünün güvenirliğini ön plana çıkarır. Yerel cihaza bağlı kaldığınızda cihazın başına gelecek herhangi bir donanımsal problemde veya kayıp çalıntı gibi durumlarda tüm verilerinizi kaybedebilirsiniz. Ancak 3DExperience platformunun kullanıcısına sunduğu güvenli veri depolama imkanı sayesinde hiçbir zaman tek bir cihaza bağlı kalmazsınız. İnternete eriştiğiniz her noktadan dosyalarınıza kolayca ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay ve basit ara yüzü ile öğrenmesi de oldukça kolaydır.

3DEXPERIENCE Nasıl çalışır?

3DEXPERIENCE, tarayıcı üzerinden giriş yaptığınız andan itibaren size yeni bir dijital kapı açar. Bilgisayarınızda ki herhangi bir tarayıcı üzerinden giriş yapabileceğiniz gibi tabletinizden hatta cep telefonunuzdan da giriş yapabilirsiniz. Telefondan giriş yapabilme ayrıcalığı sayesinde ofisinizi gittiğiniz her yere taşıyabilirsiniz. Gelen bildirimlere, yeni fikirlere, projenizin durumuna doğrudan erişebilirsiniz. Basit tasarımları cep telefonunuz ile kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Tüm bu ayrıcalıkların hepsi için 3DEXPERIENCE dünyasına giriş yapabileceğiniz internete bağlı bir cihaz yeterli olacaktır.

3DEXPERIENCE-solidworks

3DEXPERIENCE – SOLIDWORKS arasında farklar nelerdir?

3DEXPERIENCE ve SOLIDWORKS kavram olarak birçok kere bir arada telaffuz edilmesine rağmen aslında birbirlerinden oldukça farklı iki üründür.

Solidworks’te aşina olduğumuz ara yüzü ile oldukça yaygın olarak kullanılan 3B tasarım programıdır. 3B tasarım yapmanıza olanak sağlayan parça modeli bulunur. Daha sonrasında oluşturduğunuz parçaları bir araya getirmeniz için montaj modülü ve tüm bu tasarımların teknik resimlerini oluşturabilmeniz için teknik resim bölümü bulunur. Daha zengin bir çalışma iç ek eklentiler ile entegre olabilir.

3DEXPERIENCE ise iş hayatınızda ihtiyaç duyabileceğiniz hemen hemen her ihtiyacınızı bir araya toplayarak çalışma imkanı sunan bir platformdur. Ekibinize özel oluşturduğunuz klasörler, çalışma alanları, yönetebileceğiniz çeşitli tasarım uygulamalarını da bünyesinde barındırır. Görev atamalar, proje takibi ve ürün yaşam döngüsü gibi ayrıcalıklara aynı ara yüzden erişim kolaylığı sunar. İki kavramın kesiştiği nokta SOLIDWORKS ürününün alışık olduğumuz yerel lisanslamasının haricinde 3DEXPERIENCE platformu içerisinde çalışan SOLIDWOKRS Connected ürünü de bulunmaktadır.

3DEXPERIENCE Hangi İşletim Sisteminde Çalışır?

3DEXPERIENCE tarayıcı tabanlı olarak çalışan bir uygulama olmasından dolayı Windows, MacOS, Android, Linux, IOS farketmeksizin çalışabilir. İnternet tabanlı olarak üyelik bilgilerinizle her noktadan sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz

Ancak SOLIDWORKS Connected gibi kurulum gerektiren ek programları kurmak isterseniz bunlar için Windows tabanlı olarak bir bilgisayara ihtiyaç duyabilirsiniz.

3DExperience platformunu görev takipleri, veri depolama ve paylaşımı, fikir paylaşımları ve kendi içerisinde bulundurduğu hazır tasarım rolleri için kullanıyorsanız bu durumda herhangi bir işletim sistemine bağlılığınız olmayacaktır. SOLIDWORKS’ de her modüle karşılık gelen bir tasarım uygulamasını da 3DEXPERIENCE içerisinde bulmanız mümkündür.

3DEXPERIENCE Nasıl Satın Alınır?

Sizlerde eğer 3DEXPERIENCE dünyasının sizlere sunduğu avantajlardan faydalanmak istiyorsanız iş hayatınıza bu yol ile devam edebilirsiniz. Bunun için yetkili 3DEXPERIENCE bayisi olan Metropolsoft Bilgi Teknolojileri ile görüşerek ürünü satın alabilirsiniz. Bunun için doğrudan ofisimizi arayabilir veya web sitemizden bizlere iletişim formu doldurduğunuzda sizlere konu ile ilgili yetkili kişilerden dönüş sağlanır.

 

Sizlerde yenilikçi ve dijital formun büyülü dünyası içerisinde işlerinizi kolaylaştırmak için vakit kaybetmeden bizlerle iletişime geçin.

 

KVKK Metni

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Vero, ad eaque nesciunt alias numquam iure tenetur cupiditate dolor nihil aliquid quaerat similique, excepturi officia assumenda quis, culpa deleniti reiciendis ducimus.

Lorem ipsum, dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Illum sit vitae nobis deleniti ab ipsa temporibus atque iste. Quod necessitatibus voluptas unde eos ipsam? Voluptas ad natus velit necessitatibus mollitia.

Teklif Al

Teklif Formu

Uzman satış, eğitim ve teknik destek personelimizle, çözüm ortaklarımıza kaliteli ürünleri, kaliteli hizmetle sunuyoruz.

    Teklif ve Randevu Formu Aydınlatma Metnini okudum ve anladım.
    Kimlik ve İletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında, reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.