fbpx

3D SCULPTOR

3D Sculptor(xShape), endüstriyel tasarımcıların organik olarak şekillendirilmiş modelleri geleneksel parametrik araçlardan daha hızlı ve daha kolay bir şekilde oluşturmasını sağlayan uygulamalar içeren bir 3DEXPERIENCE Platform rolüdür. 3DEXPERIENCE 3D Sculptor sayesinde ergonomik şekiller oluşturmak ve bunu mekanik tasarım ekibiyle kesintisiz paylaşmak artık çok kolay. Doğrudan katı modele dönüştürme özelliği gibi pek çok işbirlikçi özellik tasarım süreçlerinizi daha kesintisiz hale getirir.

3DEXPERIENCE 3D Sculptor sayesinde;

  • SOLIDWORKS xShape uygulaması ile mesh (Sub-D) modellemeyi kullanarak karmaşık organik şekiller ve gelişmiş yüzeyler oluşturabilirsiniz.
  • Yeniden modellemeye gerek kalmadan ürün yaşam döngüsünün herhangi bir noktasında ürün şeklinde değişiklik yapabilirsiniz. Yaptığınız değişiklikleri bulut üzerinde kaydedebilir ve ister bulut ister yerel mekanik tasarım birimleriyle etkileşime girebilirsiniz.
  • Sezgisel itme-çekme etkileşimini kullanarak karmaşık yüzeyleri hızlıca oluşturabilirsiniz.
  • SOLIDWORKS xShape üzerinde tasarlanan verileri SOLIDOWORKS masaüstü lisansınız ile kusursuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

3D Sculptor Özellikleri

Tasarımcılar ve mühendisler tarafından, geleneksel yüzey modellemeyle ilişkili kısıtlamalar olmadan yeni fikirleri hızlı bir şekilde denemek için istenen esneklik (Sub-D Mesh) modellemede mevcuttur. Sub-D modelleri oluşturmaya yönelik sezgisel bir itme çekme, doğrudan modelleme yaklaşımı, öğrenmeyi ve kullanımı hızlı hale getirmektedir.

Konsept modelleri ayrıntılı tasarım modellerine dönüştürebilirsiniz. Detaylı mekanik tasarım için, kullanılacak konsept modeli yeniden modellemeye veya dönüştürmeye gerek yoktur. Ürünün şeklindeki gerekli değişiklikler, yeniden modellemeye gerek kalmadan geliştirme döngüsünün hangi aşamasında meydana gelirse gelsin; değişiklikler parçalara, montajlara ve teknik resimlere kusursuz bir şekilde uygulanır.

Yerleşik araçlar ürün geliştirme ağınızdaki tüm paydaşlarla bağlantıda kalmanıza izin verdiğinden dolayı, ayrı çözümlere ihtiyacınız yoktur.

3DEXPERIENCE Platformu tarafından desteklenen güvenilir veri yönetimi sistemi ile yükseltme, hizmet paketi veya kurulum gerekmez. Ek 3DEXPERIENCE Uygulamaları / Rolleri ile sorunsuz bir şekilde ölçeklendirebileceğiniz tasarımla ilgili tüm faaliyetler için tek bir birleşik platform olan 3DExperience Platformu’nu kullanabilirsiniz.

Ofiste olsun veya olmasın, internet bağlantısının olduğu her yerde tasarım yapabilir veya tasarım verilerine erişebilirsiniz. Sizin veya bir başkasının bilgisayarı, tasarım araçları ve verileri yalnızca bir tuş uzaklıkta.

Nerede olursanız olun güvenilir veri yönetimi ile tasarım verilerinizi istediğiniz zaman, oluşturun, inceleyin veya paylaşın. Ek 3DEXPERIENCE Uygulamaları / Rolleri ekleyerek sorunsuz bir şekilde ölçeklendirebileceğiniz tek bir birleşik platformdan tasarım ve geliştirmeyle ilgili tüm faaliyetlerinizi yürütebilirsiniz.