Marmara Üniversitesi CAD/CAM/CAE Semineri

MARMARA ÜNİVERSİTESİ CAD/CAM/CAE SEMİNERİ

Metropolsoft ailesi olarak 25 Aralık Perşembe günü Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans salonundaydık.
Marmara Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği ve Metropolsoft’un iş birliğiyle organize edilen konferansımıza tüm bölümlerden öğrenciler ve hocalarımız yoğun bir katılım gösterdiler.
SolidWorks ve Edgecam yazılımlarının Türkiye distribütörü olarak genç arkadaşlara hem bu yazılımlardaki 2015 yılı yeniliklerini hem de CAD/CAM/CAE sektöründeki yenilikleri aktardık. Genç arkadaşların da ilgili soruları ve katılımları konferansın verimli ve coşkulu geçmesini sağladı.

Edgecam Ürün Müdürümüz Ertan Sayın 2 Eksenden başlayarak 5 Eksen’e kadar CAM demoları ve uygulamalarıyla salonda bulunan hocaları ve öğrencileri Edgecam’in yapabilirlikleriyle etkiledi. Sadece Türkiye’de değil dünya çapında da en çok kullanılan CAM yazılımı olan Edgecam 2015 yenilikleriyle tüm katılımcıların beğenisini topladı.
SolidWorks Ürün Müdürümüz Ali Bayraktar ve Teknik Destek/Eğitim Sorumlumuz Müfit Çun da SolidWorks yazılımının CAD/CAE kısmıyla tanışmış arkadaşlara hem 2015 yeniliklerini tanıttılar, hem de SolidWorks’un simülasyondan sürdürülebilirliğe; elektrik tasarımından teknik doküman hazırlama çözümlerine kadar pek çok farklı ürünlerini tanıttılar. Bununla beraber Ali Bey; gelecekte Türkiye piyasasına sürülecek olan SolidWorks çözümleriyle ilgili bilgiler de verdi.ali bayraktar
Sektörün geleceği açısından üniversitelere yapılan desteğin öneminin farkında olan Metropolsoft Genel Müdürü Aziz Baran; sadece bir konferans vermekle kalmayıp öğrenci arkadaşlara kariyerlerinin ilk adımlarında da yardımcı olmayı kendine bir borç bildiğinden; çekilişle pek çok arkadaşa hem SolidWorks hem de Edgecam eğitimlerini ücretsiz olarak sundu.

Ayrıca Genel Müdürümüz Aziz Baran arkadaşlara her zaman yanlarında olduğumuzu ve kapılarımızın onlara sonuna kadar açık olduğunu duyurdu. Pek çok arkadaşa staj, yarı ve tam zamanlı iş imkanları için şans tanınacağının da sözünü verdi.

CAD/CAM sektörünün önde gelen firmalarından olan Metropolsoft, dün olduğu gibi bugün ve yarın da genç arkadaşlara bilgi ve birikimini aktarmayı, onlara yol göstermeyi kendisine misyon edinmiş olarak yoluna devam edecektir.
Organizasyonu sağlayan öğrenci arkadaşlara, katılarak bizi onurlandıran hocalarımıza, konferansın renkli ve verimli geçmesini sağlayan katılımcı öğrenci arkadaşlara ve firmamızı temsilen orada bulunan arkadaşlara tekrar teşekkür eder.
Önümüzdeki seminerlerde tekrar görüşmek üzere…